• Nagłówek

      • Nagłówek

      • Tytuł projektu: "Następny krok".

        Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską- Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

        Projekt „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” jest realizowany w IV osi priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie: 4.2 Programy mobilności ponadnarodowej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER).

        Kontekst: istnieje potrzeba podniesienia poziomu jakości pracy szkoły, szkoła zamierza brać aktywny udział w międzynarodowych projektach.

        Cele: podniesienie kwalifikacji i kompetencji kadry naszej szkoły; wzrost umiejętności językowych nauczycieli; podniesienie wymiaru europejskiego szkoły; zwiększenie efektywności pracy z uczniami o specjalnych potrzebach; poznanie sposobów pracy z uczniami z rodzin emigrantów; wzbogacenie oferty zajęć edukacyjnych.

        Uczestnicy projektu: 6 osób: dyrektor szkoły/nauczyciel fizyki, nauczyciel j. angielskiego, nauczyciel matematyki, nauczyciel j. polskiego, nauczyciel sztuki/techniki, nauczyciel geografii/j. niemieckiego.

        Działania:

        1) działania główne: 18 mobilności: 2 wyjazdy job shadowing (8 mobilności), 7 kursów metodyczno-dydaktycznych (8 mobilności), 1 kurs języka angielskiego (2 mobilności)

        2) działania w szkole: dodatkowe zajęcia kulturowe o krajach anglojęzycznych "Anglomaniak" prowadzone w j. angielskim; dodatkowe zajęcia z realioznawstwa o krajach niemieckojęzycznych "D-A-CH-L-Reise" z wykorzystaniem metody CLIL prowadzone w języku niemieckim; zajęcia dla uczniów z trudnościami szkolnymi "Kryzys - jak walczyć?"; zajęcia z arteterapii "Art lovers"; zajęcia interdyscyplinarne "Maths is fun"; zajęcia integrujące dla uczniów-obcokrajowców "Gość w szkole"; wdrożenie międzynarodowego projektu edukacyjnego z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych i grywalizacji na platformie eTwinning; stosowanie metody CLIL na lekcjach geografii (j. niemiecki).

        Metodologia: GBL (Game Based Learning)- uczenie się oparte na grywalizacji, PBL (Project Based Learning)- uczenie się oparte na projekcie, obserwacja, dyskusja, wykład, burza mózgów, analizy, rozwiązywanie problemów i odgrywanie ról, dyskusje w parach i grupach, praca metodą lekcji odwróconej, przykłady dobrych praktyk, pokazy i porównania doświadczeń, praktyczne metody uczenia się, dramy i gry teatralne, uczenie się przez działanie.

        Rezultaty i oddziaływanie: wszyscy uczestnicy poprawią swoją znajomość języków obcych: angielskiego i/lub niemieckiego; zdobędą nową, fachową wiedzę z zakresu wdrażania i prowadzenia projektów, metodologii i nauczania języków obcych; zdobędą nowe umiejętności z zakresu stosowania technik cyfrowych; będą mieli poczucie samorealizacji i rozwoju osobistego; poprawią się ich kompetencje społeczne: osobowe, interpersonalne i międzykulturowe; wzmocni się wymiar europejski szkoły.

        Długofalowe korzyści: lepiej wykształcona kadra pedagogiczna, lepsze efekty pracy, lepsze wyniki uczniów, w tym uczniów o specjalnych potrzebach, większa integracja uczniów z rodzin emigrantów, bardziej atrakcyjna oferta edukacyjna szkoły, większa liczba nauczycieli korzystających z oferty edukacyjnej UE, udział w nowych projektach międzynarodowych.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 2 im.Noblistów Polskich w Strykowie
      • 42 719 81 44 (tel./fax) 509-067-898
      • ul.Targowa 21 95-010 Stryków Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych