Dnia 8 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas: Ia, Ib i IIb wybrały się z wizytą do jedynego w Polsce, „pilnie strzeżonego miejsca” – do Krainy św. Mikołaja w Kołacinku. Wizyta w tym wyjątkowo urokliwym miejscu, pozwoliła dzieciom przenieść się w magiczny świat baśni i bajek. Podążając bajkową ścieżką, w towarzystwie Śniegureczki, odwiedziliśmy m.in.: pałac Królowej Śniegu, chatę Baby Jagi, domek Trzech Świnek, Calineczkę, Czerwonego Kapturka. Mogliśmy podziwiać pięknie wykonaną Szopkę Bożonarodzeniową . Największe emocje towarzyszyły dzieciom podczas wizyt w rezydencji Dziadka Mroza oraz w Sali Tronowej, w której zasiadał sam św. Mikołaj. Po wizycie w Sali Tronowej był czas na wspólną zabawę w basenie z piłkami, w poszukiwaniu magicznej gwiazdki oraz w figloraju. Na pamiątkę naszego pobytu w Krainie św. Mikołaja wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, listy od Mikołaja oraz wybite w mennicy św. Mikołaja monety „śnieżki”. Mamy nadzieję, że ta wizyta wprowadziła dzieci we wspaniałą Bożonarodzeniową atmosferę i na długo pozostanie w ich pamięci…
Czytam sobie... zawsze i wszędzie, przy każdej okazji!
10.12.15r Samorząd Uczniowski SP Nr 2 zorganizował Dzień Okularnika. Niby błahy zwyczaj, ale ile nauki z niego płynie. Opiekun Samorządu p. Adriana Pietrasik czuwała nad oprawą muzyczną i poetycką, członkowie Samorządu nagłośnili akcję, uczniowie jak zawsze wykazali się fantazją i przyszli w rozmaitych, kolorowych, błyszczących i bardzo fantazyjnych okularach.
Oczywiście, by nie skończyło się na pokazie mody i słuchaniu oldschoolowych kawałków ( „Okularnicy” A. Osieckiej) do akcji wkroczyły wielbicielki słowa pisanego: p. Marzena Ciesielska i p. Ewelina Korona- Sochaczewska. W ruch wpadły kartki z wierszem „ Okulary”, a uzdolnieni w recytacji uczniowie ( czyli wszyscy;) ), czytali chóralnie wiersz. Brawa szczególne dla panów Hilarych, czyli Filipa Niedzielskiego, Jakuba Gralaka, Bartosza Głowackiego. Wzorem pary prezydenckiej uznaliśmy ten dzień za czytanie narodowe i złożyliśmy autografy na plakacie. Nasze szkolne- etatowe poetki: Emilka Ślawska i Ania Zaczyńska odczytały swe świeżutkie wiersze, których tematem były okulary.
Panie nauczycielki zaakcentowały jak ważna jest profilaktyka wzroku: mówiliśmy o właściwym oświetleniu i produktach bogatych w witaminę A.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że najbardziej fantazyjne okulary posiada p. Joanna Dyszerowicz, była w nich wprost nie do poznania.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Cała Polska czyta dzieciom- My też!
Pod taki hasłem w naszej szkole realizujemy projekt edukacyjny, który jest jednym z elementów rządowego programu „Książka naszych marzeń”. Projekt edukacyjny skierowany jest do uczniów klas 0-VI szkoły podstawowej. Podczas cotygodniowych spotkań, zaproszeni goście czytają dzieciom książki oraz opowiadają o zawodzie jaki wykonują.
Z perspektywy milusińskich…
8 grudnia odwiedziła nas, dzieci z młodszej grupy świetlicowej, mama naszego kolegi z klasy IIa, pani Jolanta Milczarek-Ratajczyk. Niektórzy z nas znają panią jako wychowawczynię w grupie starszych dzieci w przedszkolu więc atmosfera od razu była niemal rodzinna. Gdy do grupy „zerówkowiczów” dołączyła klasa 1a, pani Jolanta przeczytała nam książkę „Uwaga, nadchodzi mała Mi!” Runy i Samiego Kaarla.
Słuchaliśmy jej słów w skupieniu, a po krótkiej zabawie ruchowej przystąpiliśmy do oswajania bohaterki-łobuziaka. Niektórzy z nas zaproponowali małej Mi nowe ubranka z mozaikowych wyklejanek, inni – kolorowy makijaż. Wszyscy doskonale bawiliśmy się, tworząc nową, przyjazną wersję bohaterki książki. Po zajęciach gorąco podziękowaliśmy naszemu gościowi za wspólnie spędzony czas.
Spotkanie z aktorem młodego pokolenia Lesławem Żurkiem.
3 grudnia 2015 r. strykowski Dom Kultury zaprosił uczniów na spotkanie z aktorem młodego pokolenia Lesławem Żurkiem. Z naszego gimnazjum udział wzięły klasy drugie. Aktor choć ma dopiero 35 lat może poszczycić się sporym dorobkiem filmograficznym. Na przestrzeni ostatnich 10 lat wziął udział w około 30 filmach i serialach. W większości nie są to zbyt wielkie role, jednak na tyle znaczące, że młodzież całkiem nieźle kojarzyła postać. Aktor, mimo przygotowanego dla niego miejsca na scenie, zszedł do widowni i poprowadził dość swobodną rozmowę z zebranymi. Młodzież interesowały przeróżne aspekty kariery aktora. Pytali o zasady egzaminowania do szkoły aktorskiej oraz o wrażenia z tego. Ciekawość wzbudziło opowiadanie o stylu pracy w dubbingu oraz zasadach zdobywania roli w filmie. Po spotkaniu uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie z aktorem i otrzymac autograf.
W niezwykłym świecie pana Kleksa- lekcja w Bibliotece Publicznej w Strykowie.
O tym, że „ Akademia pana Kleksa” jest niezwykłą, a nawet można powiedzieć zwariowaną książką nie trzeba nikogo przekonywać. Jej główny bohater Adaś Niezgódka jest pomocnikiem Ambrożego Kleksa, pomaga gotować ze szkiełek, śni o siedmiu szklankach, ma lekcje kleksografii, odwiedza inne bajki. A my? My mamy wielu nauczycieli, uczymy się różnych przedmiotów, do naszej szkoły chodzą dziewczynki i chłopcy, w przeciwieństwie do pana Kleksa nasi nauczyciele zaprzątają sobie głowę imionami na różne litery. Na nudę nie narzekamy, mamy wiele ciekawych lekcji, a tę wtorkową wraz z panią Marzeną Ciesielską i Eweliną Koroną- Sochaczewską spędziliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej. Panie bibliotekarki przygotowały dla nas quiz wiedzy wiadomości o lekturze, krzyżówkę oraz zadanie specjalne: bajeczny przepis na tort czekoladowy, którego nie powstydziłby się sam mistrz Kleks.
To była niesamowita zabawa i gruntowna powtórka wiadomości o lekturze!
"Jestem czysty nie biorę".
8 grudnia w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat konsekwencji brania narkotyków i dopalaczy oraz uroczyste rozstrzygnięcie konkursu pt.: "Jestem czysty nie biorę". Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Strykowie oraz uczniowie z Gimnazjum w Zespole Szkół nr 2 w Bratoszewicach wykonali projekt logo. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu oraz Urząd Miasta - Gminy Stryków. Wszystkie wykonane prace były na bardzo wysokim poziomie. Jury przyznało cztery wyróżnienia otrzymali je: Marcel Ruta, Adam Koślin, Hanna Kumidaj, Michał Piestrzeniewicz, oraz miejsca na podium:
I Kacper Olszewski
II Miłosz Kalinowski
III Eryk Kielak
IV Bartłomiej Majchrzak
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak wspaniałą akcję.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Niezwykły poranek w ZS NR 1, czyli czytam sobie...
Kto powiedział, że czyta się tylko wieczorami do poduchy? Kto twierdzi, że czytają tylko rodzice lub dziadkowie dzieciom? Kto mówi, że lektury są nudne? Obalamy wszystkie mity i dołączamy do akcji Cała Polska czyta dzieciom- My też! 20 minut dziennie- codziennie!
Niby zwykły grudniowy poranek, wstać się nie chcę jak zwykle, na dworze plucha i szarość, w szkole co prawda świątecznie, bo choinka na korytarzu, przybrane pracownie... Cóż z tego skoro dziś na języku polskim łatwo nie będzie! Uczniowie klasy V zaczynają omawiać „ Przygody Tomka Sawyera”, co wiąże się z testem z wiedzy o lekturze.
A jednak magia świąt działa na wszystkich: przed pracownią nr 9 oprócz p. Eweliny Korony- Sochaczewskiej i pani bibliotekarki Marzeny Ciesielskiej- gość!
Wytrawni czytelnicy, którym nie wystarcza księgozbiór szkolnej biblioteki, dobrze znają przybyłego gościa- to pani Marzena Rusek, bibliotekarka a zarazem kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej
w Strykowie.Wchodzimy do pracowni, siadamy na pufach i przenosimy się do Ameryki, gdzie rozgrywa się akcja naszej lektury. Pani Marzena Rusek czyta rozdział, w którym to urwis Tomek udaje martwicę zęba, a ciotka Polly wykrywa jego kłamstwo.
Ach! Łobuziak i marzyciel -Tomek Sawyer. Jakże miło było usłyszeć od dorosłych, że lubą tę książkę, że śmieją się z psot bohatera...
A później poważna rozmowa: o korzyściach płynących z czytania. Wszystko wiemy! Warto czytać
20 minut dziennie, codziennie! A my nie możemy doczekać się kolejnej takiej lekcji!
„Trudne rozmowy”
Klasy trzecie gimnazjum gościły dzisiaj (7.12.2015) podczas lekcji biologii lekarza ginekologa Arkadiusza Świerczewskiego. Tematem spotkania była higiena i fizjologia układu rozrodczego człowieka. Młodzież z zainteresowaniem słuchała wypowiedzi pana doktora, zadając mnóstwo pytań dotyczących zapobiegania chorom przenoszonym drogą płciową oraz patologiom w funkcjonowaniu układu rozrodczego.
Niemniejsze zainteresowanie wywołał temat planowania rodziny i świadomego macierzyństwa, a co za tym idzie inicjacji seksualnej. Pan doktor przestrzegał, że nawet w najbardziej emocjonalnych i intymnych sferach ludzkiego życia, które trudno poddają się rozwadze i rozsądkowi, trzeba zawsze starać się myśleć, rozszerzać swoją wiedzę i nigdy nie tracić kontroli nad swoim postępowaniem.
Okazuje się, że młodzi ludzie oczekują do nas dorosłych – rodziców i nauczycieli – rozmów o swojej seksualności. Spotkanie uświadomiło młodym ludziom, że decyzja o wkroczeniu w dorosłe życie musi być świadoma i przemyślana, by nie pociągała za sobą ludzkiej krzywdy czy poczucia winy.
Magdalena Świerczewska
„Opowieści Misia Zdzisia”.
Z okazji Światowego Dnia Misia w dniu 26 listopada 2015r uczniowie klasy IIA i IIB Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie mieli okazję spotkać się w Miejskim Domu Kultury i Rekreacji w Strykowie z pracownikiem łódzkiego zoo i dowiedzieć się nieco więcej o tym zwierzątku. Z zaciekawieniem słuchali opowieści o upodobaniach misiów- niedźwiadków, miejscach ich występowania oraz cechach charakterystycznych ich wyglądu.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
„Czytam sobie w bibliotece”.
„Czytam sobie w bibliotece”
„Czytam sobie w bibliotece” to projekt skierowany do najmłodszych czytelników – uczniów klas 0-III. Cotygodniowe czytanie książek przez bibliotekarkę ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci.
A oto ciąg dalszy przygód z czytaniem.
W tym tygodniu uczniowie klas IIa I IIb słuchali przygód cierpliwego, wyrozumiałego
i kochającego Pana Kuleczki, przesympatycznej, wrażliwej- kaczki Katastrofy, rozważnego, bezkonfliktowego myśliciela- psa Pypcia oraz muchy Bzyk-Bzyk, nic nie mówiącej, ale też potrafiącej wyrazić swoje zdanie.Natomiast uczniowie klasy Ia i Ib wysłuchali opowiadania z książki pani Agnieszki Frączek
pt. „Psotny Franek”.Fruwający zimą nad miastem Franek to nie żadna papuga, a kruk (a może gawron), który postanowił zażartować sobie z przechodniów zakładając pstrokate ubranko, a na łepek gustowny berecik…
W albumie zdjęć zamieszczone zostały prace dzieci, które wykonały ilustracje do wysłuchanych opowiadań.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Cała Polska czyta dzieciom- My też!
Pod taki hasłem w naszej szkole realizujemy projekt edukacyjny, który jest jednym z elementów rządowego programu „ Książka naszych marzeń”. Projekt edukacyjny skierowany jest do uczniów klas 0-VI szkoły podstawowej. Podczas cotygodniowych spotkań, zaproszeni goście czytają dzieciom książki oraz opowiadają o zawodzie jaki wykonują.
Tym razem naszym gościem był pan Dominik Szklarek , tata naszego ucznia, który jest kontrolerem ruchu lotniczego. Nasz gość podczas zajęć świetlicowych czytał dzieciom klas II-III szkoły podstawowej książkę pana Wojciecha Widłaka „Pan Kuleczka” – opowiadanie „Lot”.
Pan Dominik opowiedział dzieciom o swojej pracy, pokazał przyniesione rekwizyty, które związane są z lotnictwem. Każdy uczeń, mógł przymierzyć kask lotniczy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie przygotowanym przez wychowawczynię świetlicy panią Ilonę Staniszewską, polegającym na wykonaniu samolotu z papieru techniką orgiami. Jurorem został nasz gość, który wyłonił trzech zwycięzców, którym wręczył pocztówki związane z lotnictwem.Na zakończenie ciekawego i miłego spotkania, dzieci wręczyły miłemu gościowi, własnoręcznie wykonanego Mikołaja.
Wysoka lokata uczniów Gimnazjum nr 1 ze Strykowa w międzynarodowym konkursie językowym na Litwie.
Uczniowie klas III Gimnazjum Nr 1 w Strykowie: Bartłomiej Kwiatkowski, Bartłomiej Majchrzak i Magdalena Zasada wyjechali na Litwę wraz z opiekunami- p.M.Woźniakiem i p.K.Cnotalską, aby wziąć udział w międzynarodowym konkursie językowym “HEAD OVER HEELS IN LANGUAGES”, jaki odbył się w Kownie w dniu 27 XI 2015r. W konkursie uczestniczyło łącznie 12 drużyn. Trzy czołowe miejsca zajęły odpowiednio: elitarne gimnazjum ze stolicy Litwy- Wilna oraz dwa najlepsze gimnazja z Kowna. Szkoła ze Strykowa uplasowała się na zaszczytnej czwartej pozycji, wyprzedzając nawet szkołę-organizatora konkursu Gymnasium of the Lithuanian University of Health Sciences, a trzeba tu dodać, że jest to prestiżowe przyuniwersyteckie gimnazjum. Nasza szkoła została dodatkowo wyróżniona za błyskotliwy scenariusz do fragmentu bajki „Bolek i Lolek”, jaki należało przygotować przed wyjazdem i jaki uczniowie musieli odegrać przed jurorami i widownią w czasie konkursu. Podejmując zadania konkursowe, uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą ogólną, a przede wszystkim znajomością wiodącego języka angielskiego i innych, których uczą się dodatkowo: niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego czy hiszpańskiego.
Poza udziałem w konkursie, uczniowie ze Strykowa wzięli udział w lekcji języka niemieckiego, zwiedzili partnerską szkołę i mieli okazję do zawarcia kolejnych, nowych znajomości i porozmawiania po angielsku z rówieśnikami. Zwiedzanie Kowna i Wilna zwieńczyło wyjazd i poszerzyło horyzonty uczestników wyprawy.
Andrzejki - czas zabawy i wróżb.
Uczniowie klas IV - VI obchodzili Andrzejki już w czwartek 26 listopada.Bawili się wybornie na zabawie andrzejkowej, podczas której przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Anna Zaczyńska zapoznała nas z historią Andrzejek. Uczniowie mieli również okazję, dowiedzieć się co ich czeka w najbliższej przyszłości podczas wróżb, które przygotowały uczennice klasy VI: Emilia Ślawska oraz Anna Zaczyńska.
Piątek, to kolejny dzień, który obfitował w niespodzianki, a mianowicie, Samorząd Uczniowski częstował uczniów i nauczycieli słodkimi babeczkami z wróżbami.
Miejmy tylko nadzieję, że wróżby się kiedyś spełnią......
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Koncert charytatywny.
- Serdecznie zapraszamy w dniu 27.11.2015 r. o godzinie 1700 na koncert charytatywny dla Kasi organizowany przez Ośrodek Kultury w Strykowie we współpracy z Komitetem Społecznym "Zapal się do działania"Wprogramie występy taneczne, aukcje prac dzieci i prezentacje muzyczne.
Cała Polska czyta dzieciom- My też!
Pod taki hasłem w naszej szkole realizujemy projekt edukacyjny, który jest jednym z elementów rządowego programu „ Książka naszych marzeń”. Projekt edukacyjny skierowany jest do uczniów klas 0-VI szkoły podstawowej. Podczas cotygodniowych spotkań, zaproszeni goście czytają dzieciom książki.
Tym razem była to nasza pani księgowa Wiesława Wejsman, która podczas zajęć świetlicowych czytała dzieciom klas 0-I szkoły podstawowej książkę pana Wojciecha Widłaka „Pan Kuleczka” – opowiadanie „Telefon”. Pani księgowa opowiedziała dzieciom o swojej pracy, wspólnie z nimi liczyła banknoty i monety, co sprawiło im dużo frajdy. Następnie dzieci wraz z zaproszonym gościem i wychowawczynią świetlicy panią Iloną Staniszewską wspólnie bawili się w zabawę „ Głuchy telefon”. Na zakończenie miłego spotkania dzieci wręczyły miłemu gościowi, własnoręcznie wykonanego techniką origami Mikołaja, który ma spełniać najskrytsze marzenia.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Cała Polska czyta dzieciom- My też!
Pod taki hasłem w naszej szkole realizujemy projekt edukacyjny, który jest jednym z elementów rządowego programu „ Książka naszych marzeń”. Projekt edukacyjny skierowany jest do uczniów klas 0-VI szkoły podstawowej. Podczas cotygodniowych spotkań, zaproszeni goście czytają dzieciom książki.
Tym razem była to nasza pani dyrektor Małgorzata Dzieciuchowicz, która podczas zajęć świetlicowych czytała uczniom klas 0-III szkoły podstawowej książkę pani Agnieszki Frączek „Franek”. Uczniowie uważnie słuchali a później chętnie wypowiadali się na temat głównego bohatera.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Nasi najdrożsi przyjaciele! Kto? Pluszowe Misie!
25.11.2015nr. w ZS Zr 1 było pluszowo i kolorowo. Uczniowie tego dnia poprzynosili swoje misie. Okazało się, że niektóre pluszaki mają już po 12, 13,14 lat.
Uczniowie klas IV, V, VI wraz ze swoimi nauczycielami zebrali się w sali nr 9. Pluszaków było więcej niż dzieci. Samorząd Uczniowski przygotował historię Misia w literaturze.
Pani bibliotekarka Marzena Ciesielska opowiedziała dzieciom ciekawostki o bajkowych misiakach: Colargolu, Misiu Uszatku, Paddingtonie i Kubusiu Puchatku. Następnie przekazała klasom teksty ulubionych wierszyków i piosenek wykonywanych przez bajkowe Misie, które uczniowie głośno, chóralnie i rytmicznie przeczytali.
I tak klasa IV pięknie odczytała słowa piosenki śpiewanej przez Misia Uszatka:
Na dobranoc - dobry wieczór,
miś pluszowy śpiewa Wam.
Mówią o mnie Miś Uszatek,
bo klapnięte uszko mam.
Jestem sobie mały miś, gruby miś,
znam się z dziećmi nie od dziś.
Jestem sobie mały miś, śmieszny miś,
znam się z dziećmi nie od dziś!
Klasa V zaprezentowała słowa piosenki śpiewanej przez Coralgola
Colargol to właśnie ja,
Miś, co zawsze śpiewać chciał.
Lecz choć bardzo kochał śpiew,
Wciąż fałszował pośród drzew.
Aż raz ptaków król dał mu flecik tak czarowny,
Że dziś mały miś śpiewa prawie jak słowik.
Fiu fiu fiu fiu fiu fiu. Fiu!
A klasa VI słowa piosenki nuconej przez Misia o małym rozumku, ale wielkim sercuHejże ha! Niech Kubuś żyje!
Niechaj tyje, je i pije!
Czy przy środzie, czy przy wtorku,
On w miodowym jest humorku.
I niewiele o co dba,
Gdy na nosie miodek ma!
Więc śpiewajcie wszyscy dzisiaj
Hymn na cześć Puchatka-Misia,
Który swe Conieco zje
Za godzinę lub za dwie!
To bardzo miłe spotkanie zakończyło czytanie własnej twórczości. Piękne wiersze napisali: Emilia Ślawska, Anna Zaczyńska, Szymon Roślak, Zuzanna Kopania. Opiekun SU pani Adriana Pietrasiak nagrodziła kreatywność uczniowską.
Miś Zdziś
W moim pokoiku
Na taboreciku
Siedzi sobie misio
Ma na imię Zdzisio
Siedzi tu od zawsze
Od kiedy pamiętam.
Miły współlokator
Na co dzień i w święta
Siedzi cichuteńko
Wcale nie przeszkadza.
Zna moje kłopoty
Często mi doradza.
Kiedy ja się cieszę
Cieszy się też Zdzisio.
Zdziś nastawia uszy
Gdy smutno mej duszy.
Miś czuwa też w nocy
Śpi więc mi się miło
Nic się nie wydarzy
Kiedy Zdziś na straży.
Były różne pieski, klocki,
Lalki duże, małe.
Wiele się zmieniło
Lecz Zdziś jest na stałe.
Autorka: Zaczyńska Anna klasa VI
Mały niedźwiadek
Dawno temu opowiadał mój dziadek
Gdy rosyjskie przemierzał bezkresy
Jak mu drogę wskazywał niedźwiadek
By do domu powrócić na Kresy.
Mały Misio wędrował po brzegu
Bajkalskiego jeziora wśród sosen
On swe ślady zostawiał na śniegu
Poruszony dziadziusia złym losem.
A gdy razem dotarli nad tory
Syberyjskiej, żelaznej kolei
Miś, niedźwiadek nie wrócił do lasu, do boru
Nie chciał wracać samotnie do kniei.
Gdy żelazna maszyna ruszyła
Łzy radości błysnęły w ich oczach
Bo im wiosna i Polska się śniła
I Ojczyznę swą razem ujrzeli.
Gdy byłam małą dziewczynką
Misia Krzysia kupiła mi mama
Ja znalazłam go pod choinką
Z wielkiej paczki uwolniłam go sama.
Dziś wspominam beztroskie zabawy
Z Misiem Krzysiem, pluszowym niedźwiadkiem
Bo Miś Krzyś to jest mój przyjaciel
I druh podróży mojego dziadka.
Autorka: Ślawska Emilia klasa VI
Miś pluszowy
Popatrzcie,
sam na mojej półce z książkami.
Mam dużo książek.
Książek jest tyle, że gdy je liczę, ciągle się mylę.
A miś ciekawie zerka przez ramię.
On zna je pewnie na pamięć.
Autor: Roślak Szymon klasa V
Miś
Siedzi na kanapie, w fotelu lub na półce
I martwi się o mnie, gdy jestem w szkółce.
Jest przy mnie zawsze, gdy go potrzebuję.
Zna moje sekrety i z nim mój świat buduję.
Autorka: Kopania Zuzanna klasa V
Wszystkiego pluszowego i mięciutkiego życzą Wielbiciele Pluszowych Maskotek!
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Katarzyna Cnotalska z ZS Nr 1 w Strykowie laureatką Ogólnopolskiego Konkursu EDUinspirator 2015.
Nauczycielka języka angielskiego Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie Katarzyna Cnotalska znalazła się wśród najlepszej piątki osób z Polski i została nominowana w ogólnopolskim konkursie EDUinspirator 2015 w kategorii Edukacja Szkolna, zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Narodową Agencję Programu Erasmus+. Do konkursu napłynęło 110 zgłoszeń.
Nauczycielkę nagrodzono za wysoką jakość działań podejmowanych w obszarze edukacji. Jak zapewnia Dyrektor Generalny FRSE pan Mirosław Marczewski w przesłanym do nominowanej nauczycielki liście „wszyscy nominowani do nagrody w konkursie EDUinspirator to osoby, które aktywnie działają w obszarze edukacji, przyczyniając się do pozytywnych zmian w swoim środowisku lokalnym”. Prowadzący Galę przed ogłoszeniem Nominowanych EDUispirator powiedział: „Wszyscy wiemy, że ważne są: sprawnie działające systemy, dobrze napisane prawo, odpowiednie środki finansowe, ale równie dobrze wiemy, że bez ludzi nic nie osiągniemy, że to ludzie są solą tych projektów”.
Patronat honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Patronat medialny: Europa dla Aktywnych, Języki obce w szkole, Euractive.pl, RDC Polskie Radio i UniaEuropejska.org
Specjalna uroczysta Gala Wręczania Nagród Edukacyjnych FRSE miała miejsce 24 listopada 2015r. w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej w Warszawie. Wśród zaproszonych gości byli posłowie, profesorowie i eksperci w dziedzinie edukacji. Wykład inauguracyjny wygłosiła pani Kinga Baranowska, himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników. Gości bawił tercet muzyczny „Unforgettable”, a Gala skończyła się uroczystym bankietem.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.
Archiwum Aktualności