Dwie godziny (zajęć kreatywnych) spędzone na intensywnej pracy i oto są... nasze arcydzieła, czyli –gry planszowe do lektur, które właśnie skończyliśmy omawiać na języku polskim.
Klasa V b podzielona na grupy pracowała nad planszówką „Chłopcy z Placu Broni”, a kl. V a tworzyła grę „W pustyni i w puszczy”. Oczywiście każda z grup opracowała też instrukcję do swojej gry.
Może ktoś zastanawia się nad tym, po co grać w gry planszowe w XXI wieku? Odpowiadamy: gra planszowa rozwija wyobraźnię, uczy współpracy, dobrej rywalizacji i zasad fair play, a przy tym pozwala się skutecznie odprężyć i naprawdę dobrze bawić. Planszówki są ponadczasowe i pozwalają spędzić mile czas. A te stworzone przez nas mają też walor edukacyjny –pozwalają utrwalić znajomość lektury i na dłużej ją zapamiętać (w końcu lektury obowiązkowe musimy dobrze znać, bo na ich podstawie będziemy pisali egzamin z języka polskiego w 8 klasie). Gry zostały przez nas „przetestowane" i zgodnie stwierdziliśmy, że cel został osiągnięty. Pragniemy zachęcić rówieśników do tworzenia własnych gier planszowych, które z całą pewnością rozwijają kreatywność, wyobraźnię, wdrażają do działań twórczych oraz kształcą umiejętność zgodnej współpracy z innymi –co było dla niektórych z nas nie lada wyzwaniem.
Uczniowie klasy Va zainspirowani powieścią Sienkiewicza tworzyli kartki z pozdrowieniami z podróży do Afryki. Niektórzy z nich wcielili się w postać Kalego i wysyłali pozdrowienia od niego skierowane do Stasia i Nel przebywających w Europie.
Zdjęcia w Albumie fotograficznym.