Małe, a tak bardzo cieszy.
Od niedawna szkolna pracownia przyrodnicza stała się domem dla małego zwierzątka – chomika Roborowskiego. Jest to najmniejsza odmiana chomików, zwierzątek bardzo przyjaznych i wdzięcznych. Dzieci codziennie się z nim witają i z przyjemnością patrzą na jego harce, uwielbiają karmić, a on uwielbia być karminy przez dzieci. Julka i Maja z klasy piątej nauczyły się myć klatkę i próbują chomiczka oswoić. Zaprzyjaźnił się już z klasowym skrzatem, a najbardziej spodobały mu się jego wełniane włosy, z których chciał uwić sobie gniazdko.
„Gizmo to nasz klasowy chomik – wszyscy go lubimy. Pani na przyrodzie pozwala postawić klatkę z chomiczkiem na stoliku uczniów, którzy są najgrzeczniejsi. Czasami mówimy na niego Słonik, dlatego, że kiedyś zażartowaliśmy z naszych kolegów, mówiąc im, iż mamy słonia w pracowni przyrodniczej.
Gizmo ma świetną klatkę, a w niej na przykład wiszący domek i kołowrotek. On ze swojej klatki najbardziej lubi trocinki, pod którymi się chowa i wyjada swoje zapasy.
Maleństwo ma czarne oczy i uszy i jest bardzo ładne z brązową sierścią wpadającą w biel. Krótko mówiąc jest słodki.”
Filip Mierniki kl.4a
DRODZY RODZICE, UCZNIOWIE
Zapraszam do udziału w akcji
SZLACHETNA PACZKA
W tym roku możemy pomóc matce samotnie wychowującej dwóch synów w wieku 4 lata i 1,5 roku. Rodzina potrzebuje:
- produktów spożywczych tj. herbata, cukier, konserwy mięsne i rybne, kawa, makaron, olej, ryż, kasza, mąka, dżem, warzywa i owoce w puszkach, trochę słodyczy itp.
- środków czystości i artykułów higienicznych tj. proszek do prania, płyn do naczyń, mydło, pasta i szczoteczka do zębów, szampon, wszelkiego rodzaju środki czystości itp.
Mama prosi o ubranka dla synów w rozmiarze 98 cm i 114/116 cm, buty zimowe w rozmiarze 25 i pampersy (rozmiar 5). Może też kilka zabawek.
Przygotowane dary można przynosić do 6 grudnia 2017 .
Bardzo proszę do torby z darami włożyć kartkę z imieniem i nazwiskiem darczyńcy ( klasa, do której chodzi dziecko).
ZA OKAZANE SERCE DZIĘKUJĘ
Małgorzata Komorowska
Dzień Pluszowego Misia.
Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego.
Dziś 24 listopada 2017r. obchodziliśmy ich święto w naszej szkole. Każdy kto tylko mógł przyniósł swojego przyjaciela. Miśki szalały na korytarzach, wypożyczały książki w bibliotece szkolnej oraz uczestniczyły w lekcjach. Niestety zebrały mnóstwo nieprzygotowań za brak przyborów;)Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy IVb, którzy przyprowadzili do szkoły najwięcej misiów. Brawo także dla największego niedźwiedzia, należącego do Juli Sujczyńskiej z kl. V.
Spotkanie z Temidą.
Uczniowie klas IV a i IV b wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Sądu Okręgowego w Łodzi, który w ramach realizacji programu EDUKACJA PRAWNA zaprasza uczniów do udziału w spotkaniach, podczas których mają możliwość zapoznania się z zagadnieniami z dziedziny prawa i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.
Czwartoklasiści uczestniczyli jako publiczność w symulowanej rozprawie z wybranej kategorii spraw karnych, którą przygotowali orzekający w tego rodzaju sprawach sędziowie. W role uczestników postępowania przed sądem wcielili się sędziowie, prokurator, adwokat i pracownicy sądu. Uczniowie mieli możliwość wypowiadania się nt poznanej sprawy, postępowania jej uczestników, wyrażali opinie, dyskutowali o odpowiedzialności i wymiarze kary.
Przed rozprawą dzieci zwiedziły historyczną salę rozpraw, która niewiele zmieniła się od początku istnienia Sądu Okręgowego w Łodzi przy Pl. Dąbrowskiego. Uczestniczyły też w spotkaniu z policjantem zajmującym się w sądzie sprawami nieletnich. Po rozprawie miały możliwość przymierzenia togi, wypróbowania foteli sędziów, adwokata, prokuratora, a także oskarżonych.
Wycieczkę zakończono wizytą w areszcie sądowym, gdzie największym powodzeniem cieszyły się środki przymusu bezpośredniego prezentowane przez towarzyszących uczniom policjantów.
To była ciekawa i pouczająca wycieczka.
"Zdrowo jem, więcej wiem".
W roku szkolnym 2017/18 klasa 3 b włączyła się do ósmej edycji projektu "Zdrowo jem, więcej wiem", realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, pod honorowym patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy.
Uczniowie klasy III b tworzą zespół „Asy z 3 klasy". Opiekunem zespołu jest p. Agnieszka Krzemień wychowawczyni tej klasy. W realizację zadań związanych z projektem zaangażowani są zarówno uczniowie, jak i ich rodzice.
Etap jesienny obejmował następujące zadania:
Lekcja 1 Co należy jeść aby być zdrowym?
Ważnym zadaniem podczas tej lekcji było uczenie dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie i troski o nie oraz uświadomienie dzieciom zależności pomiędzy sposobem odżywiania, a stanem zdrowia. Dzieci posiadały sporą wiedzę na temat zdrowego odżywiania, tego co powinny jeść, a czego należy unikać. Porcją wiedzy, którą należało usystematyzować były skutki nie jedzenia śniadania czy niedożywienia i właściwe proporcje w tworzeniu zdrowego posiłku. Uczniowie szybko opanowali nowe wiadomości. Niektórzy uczniowie zauważyli jakie błędy do tej pory popełniali i mówili co mogą zrobić, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe na prawidłowe. Nauczyły się czym jest odpowiedzialność za własne zdrowie. Uczniowie zastanawiali się w jaki sposób zachęcić innych – kolegów, rodzeństwo, rodziców, do zmiany nawyków żywieniowych. Uczniowie naszej klasy z pomocą rodziców ułożyli propozycje zdrowego menu, które mogli polecić swoim bliskim, zachęcając w ten sposób innych do zmiany złych nawyków żywieniowych.
LEKCJA 2: Aktywnie spędzamy czas
Celem tej lekcji było uświadomienie uczniom wpływu aktywności fizycznej na stan zdrowia oraz zachęceniu do aktywności fizycznej. Lekcja ta została przeprowadzona na sali gimnastycznej. Uczniowie dysponowali dużą wiedzą na temat wpływu aktywności fizycznej na stan zdrowia. W trakcie zajęć dzieci poznały nowe gry i zabawy, które można przeprowadzać w szkole. Wymieniały także wiele gier i zabaw ruchowych, które już dobrze znały. Dzieci zostały zachęcone do aktywnego spędzania czasu. Wspólnie została utworzona lista gier i zabaw w pomieszczeniach. Po rozgrzewce uczniowie testowali kolejne gry i zabawy z owej listy. Następnie zostało przeprowadzone głosowanie na najlepsze gry i zabawy spośród testowanych. Zabawy trafiły na wspólnie przygotowany plakat, który promuje aktywne spędzanie czasu. Plakat został wyeksponowany w bibliotece szkolnej.
KONKURS: Przepis na zdrową przekąskę
Zadaniem konkursowym dla uczniów było napisanie przepisu na zdrową i pożywną przekąskę oraz wykonanie ilustracji dania. Uczniowie zaprezentowali swoje przepisy na forum klasy, po czym nastąpiło głosowanie na najlepszy przepis. Autorką zwycięskiego przepisu i zdobywczynią odznaki Super Kucharki została Amelia Marczak, która przedstawiła przepis na "Kanapkę z pastą jajeczną ze szczypiorkiem i rzodkiewką". Z wszystkich prac biorących udział w konkursie stworzyliśmy „Klasową Książkę Zdrowych Przekąsek”, która została wyeksponowana w szkolnej bibliotece, aby pozostali uczniowie mogli korzystać z przepisów swoich kolegów i koleżanek.
KONKURS: Plakat Dbam o zdrowie
Korzystając z wiadomości przekazanych przez nauczyciela w czasie lekcji oraz własnych twórczych pomysłów, dzieci w grupach 3–4-osobowych miały za zadanie wykonać plakat do hasła „Dbam o zdrowie – dobrze się odżywiam i jestem aktywny”. Uczniowie wykonywali plakaty w szkole w trakcie zajęć. Następnie na drodze głosowania odbył się wybór najlepszego plakatu. Plakaty z hasłem zostały wyeksponowane na tablicy w bibliotece szkolnej.
FORUM ZDROWIA: Jak pomóc dziecku być zdrowym?
Ta część projektu skierowana była bezpośrednio do rodziców uczniów biorących udział w projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem". Podczas spotkania z rodzicami wychowawczyni przekazała rodzicom materiały edukacyjne – ulotkę „Forum zdrowia jak pomóc dziecku być zdrowym?”. Przybliżyło to rodzicom zagadnienia, które były omawiane z dziećmi, a także zweryfikowało i uzupełniło ich wiedzę.
Spotkanie z radcą prawnym.
Uczniowie klas IVa i IVb gościli na godzinie wychowawczej radcę prawnego, p. Justynę Krawczyk. Pani prawnik poprowadziła zajęcia przygotowujące do wizyty w Sądzie Okręgowym w Łodzi, gdzie uczniowie m. in. będą uczestniczyć w symulowanej rozprawie sądowej. Zajęcia były bardzo ciekawe, dostarczyły uczestnikom wiedzy nt. pracy sądu i prawników. Przeprowadzony podczas spotkania eksperyment uświadomił wszystkim trudną rolę świadka. Uczniowie byli bardzo aktywni co można zobaczyć na zdjęciach.
Kto zostanie szkolnym Mistrzem Pamięci?
16 listopada 2016 chętni uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Strykowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Memory Master” czyli „Mistrz Pamięci”. To już trzeci rok, kiedy uczniowie naszej szkoły biorą udział w tym prestiżowym konkursie. W tym roku, aż 53 „anglomaniaków” spróbowało swoich sił w konkursowym wyzwaniu.
Miłośnicy języka angielskiego przez 60 minut zmagali się z różnorodnymi zadaniami, które bazowały na wcześniej podanym słownictwie. Uczniowie przez ponad miesiąc przyswajali słówka z rozmaitych dziedzin przy pomocy aplikacji mobilnej na smartfony i tablety, zawierającej listy słów dla danej grupy wiekowej oraz przy pomocy interaktywnych gier pozwalających na ćwiczenie słownictwa w dowolnym miejscu i czasie.
Dodatkowo na portalu społecznościowym Facebook pojawiało się tzn. słownictwo dnia wraz z ilustracjami oraz wymową, dzięki czemu uczniowie mogli lepiej zapamiętywać dane wyrazy czy kolokacje. Oprócz konkursu głównego, uczniowie mieli możliwość sprawdzać swoje umiejętności w tzw. mini-konkursach, gdzie oprócz wiedzy liczyła się szybkość odpowiedzi.
Uczniowie dali z siebie wszystko, teraz pozostaje czekanie na wyniki konkursu!
Za wszystkich trzymamy kciuki!!!
„Dzień Fizyki Medycznej" –ustanowiony na część Marii Skłodowskiej –Curie.
W dniu 16.11.2017 r jury rozstrzygnęło konkurs SU gimnazjum polegający na przygotowaniu przez każdą z klas gimnazjum i klasę VII szkoły podstawowej plakatu związanego z powyższymi tematami:
dzieciństwo Marii Skłodowskiej –Curie
- młodość Marii Skłodowskiej –Curie
- studia Marii Skłodowskiej –Curie
- odkrycie polonu i radu
- skandale Marii Skłodowskiej –Curie
- fizyka medyczna
- I Instytut Radowy i I wojna światowa dla Marii Skłodowskiej –Curie.
Klasy losowały powyższe tematy. Świętowanie tego dnia miało na celu przybliżenie uczniom naszej szkoły sylwetki naszej Noblistki Marii Skłodowskiej -Curie. Uczniowie bardzo solidnie zabrali się do zadania i powstały bardzo ciekawe i interesujące prace . A oto wyniki naszego konkursu:
- I m-c IIIa 28 pkt
- II m-c VII 27 pkt
- III m-c IIIc 26 pkt
- IV m-c IIIb 25 pkt
- V m-c II a i II b po 24 pkt
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkie prace zostaną powieszone na holu w Dniu Patrona naszej szkoły.
Warsztaty robienia kwiatów z bibuły.
W dniu 14.11.2017r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty robienia kwiatów z bibuły.
Zajęcia zorganizowane przez panią Ilonę Staniszewską, poprowadziła mama uczennicy z kl. II a, pani Danuta Kicińska, która na co dzień własnoręcznie wykonuje bukiety i stroiki z różnych materiałów (np. z bibuły, krepiny i materiałów przyrodniczych).Pani Danuta pokazała dzieciom techniki wykonywania kwiatów: wycinanie, rolowanie, skręcanie i zwijanie. Tradycja robienia kwiatów z bibuły w naszym regionie sięga dawnych czasów i nie dotyczy tylko kwiatów do palm na Niedziele Palmową. Dawniej takie kwiaty były również ozdobą w domach, czy na wiązankach przygotowywanych na Wszystkich Świętych. Żeby z delikatnej bibuły stworzyć kolorowe cudeńka trzeba mieć zwinne ręce i trochę chęci do uczenia się. Warsztaty bardzo podobały się dzieciom, dlatego nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i już jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie pt. ”Bożonarodzeniowy wieniec”, na które już teraz zapraszamy zainteresowanych.
Ślubowanie klas pierwszych!
14 listopada 2017 r. dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie złożyły uroczyste ślubowanie zapewniając o chęci stania się pilnym uczniem i dobrym Polakiem. Na początku odbyła się część artystyczna, gdzie uczniowie w przepiękny sposób zaprezentowali swoje umiejętności- recytowali wiersze, tańczyli i śpiewali piosenki. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami przez zebranych gości- rodziców, dziadków oraz koleżanki i kolegów z innych klas. Następnie pan dyrektor Eugeniusz Jacel dokonał pasowania na uczniów klas pierwszych. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezenty przygotowane przez kolegów i koleżanki z kl. II.
"Śniadanie daje Moc".
W dniu 8 listopada 2017 uczniowie klasy IB SP wraz wychowawcą Patrycją Buczyńską-Wiśnik przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”, w ramach której zadaniem było przygotowanie drugiego śniadania. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podjęli się tego zadania. Każdy przyniósł wyznaczone produkty. Wszyscy wspólnie przy jednym stole przystąpili do przygotowania śniadania. Uczniowie z pasją i pomysłem ozdabiali kanapki i tworzyli swoje ulubione zestawy śniadaniowe. Wspólne przygotowanie sprawiło wiele radości wszystkim uczestnikom porannej biesiady. Celem akcji było przede wszystkim zwiększenie świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania i roli drugiego śniadania.
W Eksperymentatorium.
W dniu 3 listopada uczniowie z klasy trzeciej A i trzeciej B szkoły podstawowej byli na wycieczce w Eksperymentatorium w Łodzi. Każdą z klas czekało zwiedzanie Eksperymentatorium z przewodnikiem oraz warsztaty, których tematem było funkcjonowanie organizmu człowieka. Do sali z eksponatami prowadzi tunel kosmiczny , w którym tracimy grunt pod nogami, widzimy wirujący miraż kolorów i świateł. Przejście tunelu dostarczyło wszystkim wielu wrażeń. Przy kolejnych eksponatach przewodnik pokazał i wytłumaczył działanie: siły odśrodkowej, ruchu falowego, Kołyski Newtona, Nurka Kartezjusza, Głowy na tacy. Dzieci mogły samodzielnie doświadczyć działania sprzętów obrazujących działanie różnych praw magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, chemii. Sprawdzanie działania kolejnych eksponatów wzbudzało w uczniach wiele zainteresowania i mnóstwo emocji. Podczas warsztatów uczniowie poznali działanie układu oddechowego, krwionośnego i płynu śródmózgowego. A wszystko to w połączeniu z eksperymentami, które pomogły w zrozumieniu pojęcia pojemności płuc, sposobu przepływu krwi przez serce, ochronę mózgu przed wstrząsami. Uczniowie byli niezwykle zainteresowani eksponatami oraz warsztatami.
11 Listopada- Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Dzień 11 listopada jest i powinien być niezmiernie ważnym dniem dla każdego Polaka i tego dorosłego i tego małego. To nie tylko dzień wolny od pracy. To dzień, w którym powinniśmy w szczególny sposób zaznaczyć swój patriotyzm. To dzień, w którym na każdym domu powinny załopotać biało-czerwone flagi – symbol polskości. To dzień, w którym powinniśmy choć chwilę poświecić na wspomnienia związane z tamtymi, wielkimi czasami i choć w myślach podziękować wszystkim ówcześnie żyjącym, a w szczególności marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i światowej sławy muzykowi Ignacemu Paderewskiemu za ogromny trud włożony w odzyskanie niepodległości, a potem w tworzenie zrębów nowej państwowości.
O tych ważnych wydarzeniach i bohaterach przypomnieli nam uczniowie z klasy VII , którzy przygotowali akademię szkolną, Podczas apelu usłyszeliśmy patriotyczne pieśni i wiersze recytowane przez Annę Zaczyńską z klasy IIB i Kacpra Pikalę z klasy IIIB.
Po zakończeniu części artystycznej, w myśl wypowiedzianych słów o współczesnym patriotyzmie, którego elementem jest nauka, rozwój talentów i samodoskonalenie się, nastąpiło rozdanie nagród za organizowane w minionych miesiącach konkursach oraz poinformowanie o sukcesach uczniowskich.
Święto Niepodległości I.
Mistrzostwa Gminy Stryków w mini piłce ręcznej.
W dniu 09.11.2017r. w Szkole Podstawowej w Koźlu odbyły się Mistrzostwa Gminy Stryków Szkół Podstawowych w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Celem turnieju była popularyzacja piłki ręcznej wśród młodzieży i wyłonienie mistrza Gminy Stryków w tej dyscyplinie a także promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Dla najlepszych drużyn w obu kategoriach przewidziano pamiątkowe dyplomy oraz Puchar Przechodni Mistrzów Gminy Stryków. W turnieju wzięły udział 4 szkoły. Naszą szkołę pod kierunkiem p. Aleksandry Królikowskiej reprezentowały uczennice: Antonia Pawlak, Maja Drożdżyk, Natalia Mirys, Daria Bartczak, Aleksandra Wałdowska, Lena Wnuk, Weronika Szychowska, Natalia Myrta , natomiast w drużynie chłopców wystąpili: Jan Kaczmarek, Mikołaj Kielak, Oliwier Pawlak, Łukasz Pawlak, Cezary Słojewski, Kacper Sadłowski, Bartłomiej Palmowski, Mateusz Modzelewski, Piotr Kaczmarek, Wojciech Brzeziański. Nasi uczniowie wykazali się wysoką sprawnością fizyczną oraz sportową rywalizacją. Na szczególne uznanie zasługuje Antonina Pawlak. Po raz kolejny uczennica naszej szkoły okazała się najlepszą zawodniczką turnieju. Łącznie zdobyła 11 bramek. W poprzednich zawodach (mini unihokej) również została wyróżniona spośród wszystkich zawodniczek turnieju. Dyplom uznania za najlepszego bramkarza otrzymał Łukasz Pawlak- reprezentant naszej drużyny. Ostatecznie drużyna chłopców zajęła II miejsce, natomiast dziewczęta III miejsce.
Serdecznie gratulujemy wszystkimi uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!!!
Międzynarodowy Konkurs na Logo projektu "Peace & Freedom".
Głosowanie trwa do 23 XI 2017r. Logo z naszej szkoły to nr 12. Zagłosuj! Poproś o głos rodziców i znajomych. Udostępnij dalej! Możesz głosować tylko raz z jednego urządzenia (można głosować z telefonu, tabletu, laptopa, PC, itp.)
Pasowanie na Świetlika.
18 października w szkolnej świetlicy odbyło się uroczyste pasowanie uczniów z klasy 0a i 0b na „Świetlika”. W wesołej atmosferze odbyły się zabawy przy muzyce, w trakcie których dzieci wykazały się umiejętnościami charakterystycznymi dla wszystkich szkolnych Świetlików: ochotą do tańca i wygłupów, zwinnością, refleksem, poczuciem humoru, odwagą i ogromnym uśmiechem. Wydawać by się mogło, że nie wszystkie zadania były proste, ale dla naszych milusińskich nie ma rzeczy niemożliwych i nawet pokonanie kwaśnej cytryny okazało się banalnie proste.
Gościem specjalnym uroczystości był pan dyrektor Eugeniusz Jacel, który przy pomocy zaczarowanego ołówka, oficjalnie nadał każdemu dziecku tytuł „Świetlika” wręczając także symboliczny medal z podobizną tego sympatycznego robaczka.
„WELTSPRACHEN KINDER”
W dniu 31.10.2017 reprezentanci klasy V Daria Bartczak, Gabriela Borowska, Maja Drożdżyk, Martyna Miśkiewicz i klasy VI : Lena Wnuk, Gabriela Gola, Karolina Śliskowska, Gabriela Wasilewska wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego „WELTSPRACHEN KINDER” organizowanym przez wydawnictwo Synapsa. Testy konkursowe są przygotowywane w oparciu o obowiązującą podstawę programową bazując na wszystkich dostępnych i wykorzystywanych w szkołach podręcznikach językowych wiodących wydawnictw na rynku. Wyniki konkursu będą przekazane do szkół 15 grudnia. Czekamy z niecierpliwością i życzymy powodzenia naszym uczniom.
Urodziny w październiku
Nasza szkolna biblioteka w październiku obchodzi urodziny, ponieważ październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych.
Z tej okazji Nasza dziarska jubilatka przygotowała na swe 50. urodziny niezwykłe atrakcje.
Uczniowie klas I- III oraz oddziałów przedszkolnych wysłuchali opowieści o malutkiej Calineczce, mimo że historia znana, to sposób jej przedstawienia był nowatorski: panie bibliotekarki czytały tę baśń metodą kamishibai, czyli teatrzyku, w którym za nowym obrazem „idą” nowe słowa.
Uczniowie klas IV- VI pobawili się w detektywów i poznali naszą pięćdziesięciolatkę jako kobietę potrafiącą dostarczyć niezwykłych wrażeń.
W rolę detektywów wcielili się uczniowie klas czwartych, którzy przeprowadzili śledztwo, które miało na celu znalezienie złodzieja tajnych planów. Trzeba było bardzo wnikliwie czytać, by odnaleźć złoczyńcę. Tymi pięknymi umiejętnościami: czytania ze zrozumieniem, wykorzystywania informacji i logicznego myślenia, wykazali się wszyscy, ale superdetektywów mamy tylko czworo, zostali nimi:
Dariusz Marchel- klasa IVa
Oliwia Jabłońska- klasa IVb
Natalia Janowska- klasa IVb
Julia Szydlik- klasa IV b
Medal należy się całej klasie V, która to została Mistrzem w wyszukiwaniu różnic oraz Znawcą książki „Matylda” Roalda Dahla.
Uczniowie klasy szóstej spalili sporo kalorii podczas „strasznego dyktanda w biegu”,
Mistrzami czasu i ortografii zostali: Weronika Szychowska, Igor Marchel, Nataniel Gryglewski.
Niezwykła sceneria i lekcja czekała na siódmoklasistów. Tuż przed pierwszym listopada weszli do sali numer 9, a tam ciemno!!!
Świece, liście, trzy fotele, panie bibliotekarki i zawodzenie „ Cicho wszędzie, głucho wszędzie...”. W tej niezwykłej atmosferze zostały odczytane fragmenty „Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza.
W październiku stałymi bywalcami biblioteki szkolnej byli też gimnazjaliści, na których zawsze czekają półki pełne wybornej literatury.
Cóż należy dodać: Sto lat, sto lat, niech żyje, żyje Nam...
Archiwum Aktualności