Dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach lekcji online wykonały pracę plastyczną pt: „Majowa łąka”. Inspirację do wykonania pracy dzieci zaczerpnęły z obserwacji otaczającego je świata oraz omawianej tematyki w ramach przeprowadzonych zajęć. Dzięki pracy plastycznej uczniowie nie tylko pobudzili i wyrazili swoje myśli i emocje, ale również zaspokoili potrzebę ekspresji. Praca twórcza była dla nich źródłem radości, zaangażowania i dała możliwość do wyrażenia siebie.
„Majowa łąka” oczami najmłodszych
- 13
Dzień Ziemi w klasie Ia.
22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji, uczniowie klasy Ia wybrali się na spacery do lasu, na łąkę, do ogródka i obserwowali przyrodę. Swoje obserwacje uwiecznili na zdjęciach, a w ramach zajęć informatycznych, wykonali wspaniałe kolaże.
Zdjęcia odbierają mowę… z wielką przyjemnością patrzy się na prace najmłodszych uczniów w szkole. Może, przy okazji pracy domowej, w kimś rozbudzi się pasja do fotografowania?
26
"Nie taki diabeł straszny..."
Jak diabeł to Boruta.
Jak Boruta to Łęczyca.
Jak Łęczyca to zamek.
Jak zamek to Kazimierz Wielki.
I tak doszliśmy do króla, który "zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną", postawił 53 zamki obronne i otoczył murami 27 miast. Nie toczył wielkich wojen, sprawy państwowe załatwiał dyplomatycznie. Nawet z Krzyżakami zawarł pokój.
Podsumowując czasy rządów Piastów Lena Kaczmarek z kl. 5b przygotowała rebusy i zagadki, a Julita Marszałkowska, Adam Stęplewski, Magdalena Olczyk, Konrad Miśkiewicz (kl. 5a) , Michał Tomczyk i Krzysztof Strasik ( kl.5b) wykonali prace plastyczne w dowolnej technice. Wykorzystali nawet komputer. I tak przeszłość połączyła się z nowoczesnością.
6
Światowy Dzień Ziemi w 1b.
Uczniowie kl. I b sumiennie oraz z dużym zaangażowaniem wykonują w domu zadane prace podczas nauczania zdalnego. 22 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi uczniowie poznali wiele zagrożeń z jakimi boryka się nasza planeta, m.in. pożary, susza, globalne ocieplenie, zanieczyszczone odpadami wody, itd. Pierwszaki wiedzą, że ludzie mają duży wpływ na istniejące problemy, dlatego starają się przestrzegać ekozasad, m.in. oszczędzają wodę, gaszą niepotrzebne światło, segregują śmieci, zbierają zakrętki. Jedno z zadań jakie dzieci wykonaly w tym dniu było zrobienie zdjęcia, które oddaje piękno naszej planety. Zachęcam do obejrzenia niesamowitych fotografii oraz kolaży w albumie.
W ubiegłym tygodniu uczniowie poznałi nową technikę malarską zwaną puentylizmem, a inaczej kropkowaniem. Jej twórcą był Georges Seurat. Do wykonania obrazu wspomnianą techniką potrzeba precyzji i dużo cierpliwości. Powstały piękne arcydzieła pt. "Moje kwitnące drzewo", efekt jest zachwycający :)
Czas spędzany w domu sprzyja rozwijaniu pasji, zainteresowań dzieci. Adaś Stęplewski lubi majsterkować, więc wykonał SAMODZIELNIE według własnego projektu karmnik dla ptaków z wszelkimi wygodami. Brawo Adaś :)
Natomiast Zosia Łęcka śpiewająco pochwaliła się znajomością wierszyków o literkach :)
Dziękuję wszystkim dzieciom oraz Rodzicom za trud i zaangażowanie.
Wychowawczyni kl. I b
16
Moda
"Moda przemija, styl pozostaje"
Coco Chanel
W dobie zamkniętych parków, kin i boisk oraz zdalnej nauki pozostał nam świat własnej wyobraźni i kreatywność. Uczniowie klasy VIII podsumowując dział z historii dotyczący lat 70. zainteresowali się modą tego okresu.
Przejrzeli domowe szafy i kufry, zapytali dziadków i rodziców, poczytali dostępną literaturę, czasopisma, poradniki i postanowili stworzyć swoje stylizacje nawiązujące do tamtych czasów.
A lata 70. w modzie to wielka różnorodność:
- styl hippie: kwiaty, zwierzęce motywy, skóry, pióra, frędzle
-styl disco: błyszczące kombinezony, cekiny, obcisłe, metaliczne stroje, złoto, lycra
- styl punk: ćwieki, agrafki, dziury w spodniach, skórzana kurtka, spodnie w paski lub kratę, poszarpany t-shirt.
Jako modelki i modele wystąpili: Julka Głowadzka, Lena Śliwkiewicz, Gabrysia Gola, Marta Romanowicz, Weronika Szychowska, Madzia Patora, Zuzia Deptuła, Oliwka Jarosz, Mikołaj Kielak, Bartek Głowacki i Andrzej Strasik, a całość w formie prezentacji zebrała Gabrysia Wasielewska.
Przymierzanie ubrań, robienie makijażu i fryzur sprawiło uczestnikom dużą frajdę. Miejmy nadzieję, że i wam zagości na twarzy uśmiech podczas oglądania prezentacji. Radość, uśmiech, dobre słowo to nasza bron przeciwko wszelkim wirusom.:)
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej pracy.
Zmiany w przyrodzie, które zaobserwowali uczniowie kl. I b
- 9
Zdalnie też może być fajnie!!
Uczniowie z klasy Ia codziennie udowadniają, że są obowiązkowi i bardzo pracowici. Ponieważ wiosna w pełni, dzieci wykonały projekty „Pani Wiosny” – prawda, że wyjątkowe? Każda wiosna jest inna, ale jakże urocza i pomysłowa.
W trakcie nauki domowej, przy okazji lekcji o ptakach, część uczniów zbudowała budki lęgowe. Zdecydowanie jest to efekt WOW!
Drodzy Uczniowie i Rodzice, bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie i systematyczną pracę. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak sobie świetnie radzicie. Codziennie dostaję relacje z Waszej domowej szkoły - naprawdę jest się czym chwalić. Każde zdjęcie sprawia mi wielką radość!
Dziękuję
Wasza Pani Kasia
16
Wycieczka klas pierwszych.
Dnia 27 lutego uczniowe klas pierwszych wraz z wychowawcami p. Renatą Miłkowską, p. Katarzyną Wilgocką i p. Kaliną Kupis oraz p. Martą Walczewską wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Najpierw odwiedziliśmy Planetarium,gdzie oglądaliśmy układy gwiazd oraz planety na nocnym niebie. W Kinie Sferycznym poznaliśmy przygody Vladimira – niedźwiedzia polarnego mieszkającego na biegunie północnym. Drugą atrakcją było zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki. Możliwość eksperymentowania, doświadczania była orgomą frajdą i każdy mógł znalażć coś dla siebie. Braliśmy też udział w warsztatach "Jak działa elektorownia, czyli jak powstaje prąd", podczas których dostrzegliśmy podobieństwo między prostymi zjawiskami towarzyszącymi oddychaniu, pompowaniu balonika, czy gotowaniu wody, a etapami procesu produkcji prądu. Zapoznaliśmy się z urządzeniami w EC1, w których zachodzą analogiczne procesy. Natomisat zajęcia "Szalony konstruktor" dały nam mozliwość wcielenia się w zwariowanego konstruktora i zbudownia niepowtarzalnej konstrukcji, bo stworzonej z tego, co znaleźliśmy pod ręką. Zaprojektowaliśmy tor kulki tak, aby doprowadzić ją do wyznaczonego celu. Przy okazji dowiedzieliśmy się jak działają maszyny proste i gdzie można je znaleść w życiu codziennym. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd!
5
Wycieczka do Teatru Lalek Arlekin w Łodzi.
Dnia 26.02.2020 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do łódzkiego Teatru Lalek Arlekin na spektakl pt. „Pan Teatr”. Przedstawienie to jest skierowane do najmłodszych widzów, wprowadza dzieci w świat teatru. Jego integralną częścią są zabawy ruchowe i zajęcia pobudzające kreatywność dziecka. Bohaterka, pięcioletnia Ola, zaprasza widzów do gry, której zasady są na pozór typowe: rzucasz kostką i poruszasz się po planszy. Czekające na graczy przygody są jednak zupełnie niezwykłe. Widzowie, przechodząc z Olą przez kolejne etapy gry, spotykają postaci, dzięki którym dowiadują się z jakich elementów składa się przedstawienie i jakie zwyczaje panują w teatrze. „Pan Teatr” kończy się wspólną zabawą widzów z aktorami.
Spektakl umożliwił dzieciom oswojenie się z teatralną przestrzenią, dźwiękiem gongu, muzyką, oklaskami i rekwizytami. Uśmiechy oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.Dnia 26.02.2020 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do łódzkiego Teatru Lalek Arlekin na spektakl pt. „Pan Teatr”. Przedstawienie to jest skierowane do najmłodszych widzów, wprowadza dzieci w świat teatru. Jego integralną częścią są zabawy ruchowe i zajęcia pobudzające kreatywność dziecka. Bohaterka, pięcioletnia Ola, zaprasza widzów do gry, której zasady są na pozór typowe: rzucasz kostką i poruszasz się po planszy. Czekające na graczy przygody są jednak zupełnie niezwykłe. Widzowie, przechodząc z Olą przez kolejne etapy gry, spotykają postaci, dzięki którym dowiadują się z jakich elementów składa się przedstawienie i jakie zwyczaje panują w teatrze. „Pan Teatr” kończy się wspólną zabawą widzów z aktorami.
Spektakl umożliwił dzieciom oswojenie się z teatralną przestrzenią, dźwiękiem gongu, muzyką, oklaskami i rekwizytami. Uśmiechy oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.1
Święto Szkoły i Dzień Nauki Polskiej.
28 lutego w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji święta szkoły połączony z obchodami Dnia Nauki Polskiej. Z tej okazji nasza szkoła gościła burmistrza miasta Strykowa Witolda Kosmowskiego oraz rodziców naszych uczniów. Z uwagi, iż szkoła nosi imię Noblistów Polskich uczniowie z klasy IIIB postanowili przybliżyć sylwetki polskich zdobywców Nagrody Nobla. Na naszej scenie pojawili się więc: Maria Sklodowska-Curie, Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Lech Wałęsa, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska i Olga Tokarczuk, którzy to opowiedzieli wszystkim o swoich osiągnięciach naukowych, literackich i innych. Uczniowie swoją postawą oraz śpiewem wyrazili jak ważną rolę w życiu każdego dziecka odgrywa szkoła oraz jakie sukcesy edukacyjne jak i sportowe odnoszą nasi uczniowie. Natomiast znaczenie aktywności sportowej podkreślili uczniowie z klasy IIA, którzy pod kierunkiem swojej wychowawczyni Karoliny Figury- Stajudy zaprezentowali sportowy układ taneczny. Z kolei aktorzy z klasy IIIB wykonali taniec do muzyki „Upiór w operze”, w którym zaprezentowali walkę dobra ze złem i zwycięstwo najważniejszych szkolnych wartości. Na koniec zaśpiewali piosenkę do muzyki Johanna Straussa, której prosty przekaz wzajemnego szacunku i życzliwości odnosił się do wszystkich uczniów naszej szkoły. Uroczystość podsumowano przemówieniem dyrektora szkoły i burmistrza Strykowa, którzy na zakończenie wręczyli medale- Noblony dla najmłodszych poetów wyróżnionych za napisanie wiersza na temat naszej szkoły. Natomiast wszystkie prace plastyczne przedstawiające szkołę zostały wystawione w sali gimnastycznej. Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem Patrycji Buczyńskiej-Wiśnik i Anety Pęcherczyk.
https://issuu.com/anetapecherczyk/docs/ksi_zka_elektroniczna
19
Bal Karnawałowy.
W czwartek 20 lutego 2020r. odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy dla uczniów klas IV – VIII. Był to bal przebierańców. W zakamarkach sali gimnastycznej spotkać można było wróżki, księżniczki, Batmana, pielęgniarkę, duchy, mumie oraz jednorożce. Na imprezie zjawiła się nawet sama Magda Gessler:) Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali i poprowadzili dwie zabawy: taniec na gazecie oraz taniec z balonami. Obie zabawy przypadły wszystkim do gustu. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Tuż przed końcem balu, zaraz
po prezentacji strojów, jury składające się z nauczycieli wybrało osobę, która ich zdaniem posiadała najciekawsze przebranie – Adam Jarmusz klasa VIb (pielęgniarka), oraz wręczyła
dwa wyróżnienia: Antoni Cendrowski klasa Va (Joker) oraz Karol Kurzyjamski klasa VII (Magda Gessler). Gratulujemy pomysłowości i odwagi wyróżnionym osobom, a wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.15
W świecie doktora Dolittle.
W lutym uczniowie klasy z III a, III b i III c pod opieką pani Renaty Jagodzińskiej, pani Patrycji Buczyńskiej- Wiśnik, pani Anny Kozioł oraz pani Moniki Ciołek wybrali się na wycieczkę do łódzkiego Multikina. Film „Doktor Dolittle” przeniósł uczniów w magiczny i zaczarowany świat gadających zwierząt. Seans, był gwarancją dobrej zabawy, której towarzyszył głośny śmiech na sali kinowej. Po fantastycznej przygodzie, odwiedziliśmy papugarnię „ Papupapi”, gdzie miło spędziliśmy czas. Uczniowie mieli okazję nie tylko obserwować zachowanie papug oraz małych małpek. Mogliśmy pod bacznym okiem opiekunów karmić i głaskać zwierzątka. Pełni emocji i z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do szkoły. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkową przygodę.
46
Wynalazki uczniów klasy IIIa.
W środę 19 lutego po raz pierwszy obchodzony był Dzień Nauki Polskiej. Nowe święto państwowe jest wyrazem uznania dla dokonań wybitnych polskich naukowców. Data obchodów nie jest przypadkowa. To właśnie 19 lutego wypada rocznica urodzin Mikołaja Kopernika.
Uczniowie klasy IIIa podczas zajęć kreatywnych skonstruowali własne wynalazki. Wśród nich można podziwiać: autolot, rakiety z oddzielającymi się kapsułami i roboty. Dzieci pracowały z wielkim zapałem i niewątpliwie pokazały …przebłysk geniuszu… Być może któreś z nich dołączy w przyszłości do listy Noblistów Polskich …
5
Klasa II b eksperymentuje, bada, obserwuje, tworzy...
Podczas zajęć rozwijających kreatywność uczniowie klasy II b odkrywali tajemnice wody. Badali rozpuszczalność substancji, obserwowali powstawanie i łączenie barw, sprawdzali, co pływa, a co tonie. Wykonywali doświadczenia pozwalające poznać zjawisko powstawania próżni. Na zajęciach nie zabrakło również działań o charakterze konstrukcyjnym. Uczniowie projektowali makietę swojego pokoju z wykorzystaniem różnorodnych materiałów (papierniczych, tekstylnych). Zwieńczeniem pracy nad makietą było wykonanie oświetlenia. Dało to możliwość zapoznania uczniów z budową i działaniem obwodu elektrycznego.
Zajęcia kreatywne nie tylko poszerzają wiedzę uczniów, ale sprawiają im wiele satysfakcji i radości z samodzielnego dochodzenia do wiedzy, a niezwykłe efekty niektórych eksperymentów budzą olbrzymie emocje.
56
Bal karnawałowy.
W piątek 14 lutego w klasach I- III i oddziałach przedszkolnych panowało niezwykłe poruszenie. Dzieci przyszły do szkoły w oryginalnych przebraniach. Wszyscy zostali zaproszeni do sali gimnastycznej udekorowanej karnawałowymi i walentynkowymi akcentami. Organizatorki balu- wychowawczynie klas drugich- pani Karolina Figura- Stajuda i pani Teresa Kacprzak przygotowały dla dzieci wiele atrakcji. Były taneczne podróże po różnych krajach świata. W Brazylii uczestnicy balu tańczyli sambę, w USA- twista, w Austrii- walca. Nie zapomniano również o narodowym tańcu Polski- polonezie! Dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych konkursach z nagrodami. Ostatnim akcentem zabawy było rozdanie poczty walentynkowej.
34
Randka z … książką.
Czy można zakochać się w książce? Tak! Jak najbardziej!
Czekamy na Was w walentynki i nie tylko w szkolnej bibliotece.
Zapraszamy także rodziców do korzystania z naszych zbiorów .
Mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.
Na walentynki zamiast wyznania
Serdeczne podziękowania,
Wszystkim dzieciakom,
małym i dużym,
Każdemu, bo zasłużył
Za dobre słowo, uśmiech radości
Wszystkim życzymy wielkiej miłości!
Szkolne bibliotekarki
17
Spotkanie z burmistrzem.
W ramach obchodów związanych ze świętem szkoły połączonych w tym roku z dniem nauki uczniowie klasy IIIB odwiedzili Urząd Miejski w Strykowie. Celem wizyty było spotkanie z urzędującym burmistrzem Strykowa Witoldem Kosmowskim. Uczniowie zobaczyli jak wygląda biuro burmistrza i mieli okazję zadać mu kilka pytań związanych z zajmowanym przez niego stanowiskiem. Dowiedzieli się na czym polega praca burmistrza i jak trudno podejmować jest decyzje. Pan burmistrz odniósł się do wszystkich zadanych pytań i tym samym usatysfakcjonował małych dziennikarzy, którzy tego dnia mieli okazję zasiąść w sali obrad Rady Miejskiej.
2
„Dzień Bezpiecznego Internetu – Dniem Bez Plecaka”.
Dzień 11 lutego 2020r. jest Ogólnopolskim Dniem Bezpiecznego Internetu. W naszej szkole obchody tego dnia przebiegły pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu – Dniem Bez Plecaka”. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły zaopatrzeni jedynie w kanapki, napoje i piórniki. Lekcje poprowadzone zostały z użyciem różnego rodzaju narzędzi technologii informacyjno – komunikacyjnych, takich jak: Kahoot, Quizizz, Learning Apps, wirtualnych pokoi zagadek, prezentacji multimedialnych, gier i zabaw. Każda lekcja poprzedzona została krótkimi pogadankami dotyczącymi korzyści, zagrożeń oraz zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Dodatkowo uczniowie mogli uzupełnić swoją wiedzę zapoznając się z prezentacją przygotowaną przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, która wyświetlana była w czasie przerw w holu szkoły. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Był to już drugi, tego typu dzień w naszej szkole i kto wie, może nie ostatni…
8
Zajęcia w Sądzie Okręgowym.
Uczniowie klasy 2a mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Sąd Okręgowy w Łodzi. Spotkanie odbyło się w ramach programu Edukacja Prawna a jego celem było zapoznanie uczniów z zagadnieniami z dziedziny prawa i funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. W czasie wizyty dzieci dowiedziały się jakie osoby uczestniczą w rozprawie sądowej, jakie pełnią funkcje oraz gdzie zajmują miejsca na sali. Zwiedziły jedną z najnowszych i największych sal rozpraw, miały możliwość zasiadania w ławie sędziowskiej. Niesamowite emocje towarzyszyły dzieciom podczas zwiedzania aresztu mieszczącego się w budynku sądu . W spotkaniu uczestniczył Pan policjant, który w rozmowie z dziećmi poruszał istotne problemy wynikające m.in. z : niebezpiecznych i niewłaściwych relacji koleżeńskich, odpowiedzialności dzieci za dokonane przewinienia umyślne i nieumyślne.
Serdecznie dziękujemy za ciekawe i niezwykle miłe przyjęcie nas przez pracowników sądu.
34
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie