Światowy Dzień Serca obchodzony jest w każdą ostatnią niedzielę września w ponad 120 krajach. Ma on na celu upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca oraz o możliwościach ich leczenia i profilaktyce. Dziś w naszej bibliotece pracowaliśmy pod hasłem "Przez książkę do serca". Dowiedzieliśmy się co robić, aby nasze serce było zdrowe i biło jak najdłużej. Wyszukiwaliśmy przysłowia, cytaty i powiedzenia o sercu, a także poznaliśmy książki z sercem w tytule. Niektórzy z nas z ciekawością wertowali publikacje o budowie i pracy serca, a inni czytali " Braci Lwie Serce". W naszej bibliotece zawsze jest "dla każdego - coś ciekawego"!
Światowy Dzień Serca w naszej bibliotece.
- 5
Polskie Państwo Podziemne.
27 września 2019 roku przypada 80. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Zaraz na początku wojny, w nocy z 26 na 27 września 1939 roku w oblężonej Warszawie powstała Służba Zwycięstwu Polski – konspiracyjna organizacja wojskowa, mająca toczyć walkę przeciw najeźdźcom. Ta tajna organizacja stanowiła zaczątek Polskiego Państwa Podziemnego. Było ono fenomenem w skali europejskiej z uwagi na rozbudowane struktury oraz zakres działań prowadzonych w konspiracji: bieżącą walkę z okupantem, przygotowywanie powstania, układanie planów na okres powojenny, prowadzenie tajnego nauczania od szkół powszechnych po uniwersytety. Działało m.in. sądownictwo, wydawnictwa prasowe i książkowe, istniała szeroko rozumiana opieka społeczna oraz życie kulturalne.
Aby przypomnieć działalność PPP uczniowie klasy 8 przygotowali gazetkę okolicznościową, a także wykonali książeczki tematyczne czyli popularne lapbooki. Zgromadzili w nich wiadomości o przywódcach PPP, najważniejszych akcjach i organizacjach oraz liczne ciekawostki i ilustracje. Miejmy nadzieję, że taka forma prezentacji zagadnienia zachęci dzieci do zapoznania się z tematyką i utrwalenia wiadomości o bezprzykładnej odwadze i poświęceniu w obronie wolności Ojczyzny.
1
Światowy Dzień Głośnego Czytania.
W dzisiejszy mglisty poranek zawitali do nas bohaterowie ulubionych książek. Baraszkowaliśmy z Gangiem Słodziaków, poznaliśmy Psie troski, wspominaliśmy wakacyjne przygody wraz z Czarnymi Stopami, nieśmiało umawialiśmy się na randkę w Kapeluszu za sto tysięcy, bawiliśmy się z Filipem Szalonym. W ten sposób, po raz kolejny, uczciliśmy Światowy Dzień Głośnego Czytania.
22
Bezpieczeństwo w drodze do szkoły
26 września odbyła się w naszej szkole prelekcja z udziałem funkcjonariuszy policji na temat właściwych zachowań w drodze do i ze szkoły. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach a także jak należy się zachować w szczególnie niebezpiecznych sytuacjach.
Powitanie Jesieni.
23 września uczniowie klasy IIIB postanowili powitać kalendarzową jesień. W tym celu wybrali się na spacer do pobliskiego lasu. Piękna pogoda dała nadzieję, że powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna ale przepiękna, barwna i ciepła. Z zebranych liści, szyszek i jarzębiny uczniowie wykonali jesienne mandale.
My już włączyliśmy historię!
Już od września nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do kampanii o tematyce historycznej BohaterON - włącz historię!
Akcja ta ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Przypominamy, ze do pięciorga dzieci z naszej szkoły odpisał 94 - letni Powstaniec, pan Tadeusz Wolfram ps. Okularnik. Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią p. Renatą Jagodzińską korespondują z Powstańcem.
W tym roku wysyłamy do Powstańców życzenia na własnoręcznie wykonanych kartkach i laurkach.. Uczniowie biorący udział w zajęciach świetlicowych wraz z wychowawczynią świetlicy p. Kaliną Kupis wykonali bardzo ciekawe, utrzymane w biało - czerwonej tonacji, z patriotycznymi elementami kartki dla powstańców. Do udziału w akcji BohaterON zaprosiliśmy także rodziców. Wpisywali oni na przygotowanych laurkach kilka słów od siebie skierowanych do uczestników powstania.
To nie koniec naszych działań. Następne podejmiemy w październiku, aby nasi Bohaterowie nie zostali zapomniani i otrzymali od nas zasłużone podziękowania .
OSTATNI DZWONEK – DO #CODEWEEK2019 JUŻ MNIEJ, NIŻ MIESIĄC!
16 września 2019 r.
Już niespełna trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania! O co chodzi w tym komputerowym zamieszaniu? Dlaczego warto się zaangażować? Czy moje dziecko może wziąć udział? Co z opłatami? Odpowiedź na te i inne nurtujące pytania znajdziecie poniżej, więc… Zapraszamy do lektury!
Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.
Europejski Tydzień Kodowania to …
wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje! Dlatego do wspólnej zabawy zapraszamy osoby w każdym wieku – od maluchów z przedszkoli, po członków klubów seniora. Dajemy słowo – wszyscy będziecie bawić się świetnie.
Po co uczyć dzieci programowania?
Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom (i wielu dorosłym) poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą. Dajemy słowo – humaniści także sobie poradzą
Programowanie to frajda!
Zeszłoroczna edycja CodeWeek cieszyła się ogromną popularnością! Przez dwa tygodnie w całej Polsce zorganizowaliśmy ponad pięć tysięcy wydarzeń. Jesteśmy bardzo dumni z tego wyniku i jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy się zaangażowali. Apetyt oczywiście rośnie w miarę jedzenia, dlatego w tym roku mierzymy jeszcze wyżej. Na kogo liczymy najbardziej – oczywiście na uczniów, nauczycieli i rodziców. Bez Was nic się nie uda.
Krok po kroku
Tak jak wspominaliśmy – nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy pomysł na zaangażowanie jest dobry. Liczą się dobre chęci i miłe spędzenie czas.
Zacznijcie od lekcji informatyki, które odbędą się w Waszej szkole pomiędzy 5 a 20 października. Inne pomysły? Turniej logicznych gier planszowych, pogadanka o nowych technologiach, konkurs dla uczniów, a może obejrzycie razem film z nowinkami technicznymi w rolach głównych i później o nim podyskutujecie? Dobrym pomysłem jest także zaproszenie seniorów i pokazanie im jak obsługiwać komputer lub smartfona. Jeśli o to chodzi, nie ma lepszych nauczycieli od dzieci.
Pamiętajcie o jednym – jakiekolwiek wydarzenie zorganizujecie, zgłoście je na stronie www.codeweek.eu/events To ważne - liczba zgłoszonych w każdym kraju inicjatyw decyduje, który kraj zdobędzie pierwsze miejsce w tym ogólnoeuropejskim wyścigu fair play.
Kto pyta, nie błądzi
Jeśli macie pytania lub to co napisaliśmy nie jest dla Was jasne, zajrzyjcie na stronę www.koduj.gov.pl. Zachęcamy również do śledzenia profilu Code Week PL na Facebook’u (https://pl-pl.facebook.com/CodeWeekPL/). Możecie też do nas pisać na adres: programowanie@mc.gov.pl
Bądźmy w kontakcie!
Pozdrawiamy
Zespół #CodeWeek2019
Biblioteka dla rodziców.
Podczas pierwszego w tym roku szkolnym spotkania nauczycieli z rodzicami, nauczycielki biblioteki szkolnej przygotowały ekspozycję książek wspomagających rodziców w ich relacjach z dziećmi. Były to nie tylko pozycje naukowe i popularno-naukowe, ale także bajki terapeutyczne i książki do wspólnego czytania, które pomagają odpowiedzieć na szereg trudnych pytań. Ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, co cieszy nas niezmiernie, bowiem pokazuje, że współpraca szkoły z rodzicami przybiera różnorodne formy.
Zatem zapraszamy do biblioteki także rodziców!
PROGRAM WZMACNIANIA RODZINY
Rodzicu, jeżeli czasami czujesz, że:
- nie rozumiesz swojego dziecka
- potrzebujesz nowych pomysłów, jak rozmawiać z dzieckiem by Cię słuchało
- coraz częściej dochodzi do kłótni między Tobą a dzieckiem
To jest to program dla Ciebie!
Na czym polega:
- Spotkania odbywają się raz w tygodniu, przez okres
7 tygodni
- Bierze w nich udział grupa około 10 rodzin (rodziców/
opiekunów i ich dzieci), którzy chcą poprawić swoje
wzajemne relacje
- Każde spotkanie trwa 2 godziny
- W pierwszej godzinie zajęcia odbywają się oddzielnie w grupie rodziców/opiekunów oraz w grupie dzieci
- Druga godzina zajęć to czas wspólny rodziców/opiekunów i dzieci.
Zapisy do końca września 2019 r.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Głownie
ul. Kościuszki 10, 95-015 Głowno tel. 42 719 07 67
Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.
Od jedenastu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole 16 września najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki "Kropka" Petera H. Reynoldsa która stała się inspiracją dla uczniów i nauczycieli na całym świecie. W tym dniu nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Zwracali tym samym uwagę na to, że warto wierzyć w siebie.
5
USTALAMY ZASADY
W poniedziałek 16 września dzieci z klasy 0B dzięki pani Justynie (wychowawcy świetlicy) miały okazję poznać, a także przypomnieć sobie reguły, o których należy pamiętać spędzając czas w świetlicy. W sali pojawił się plakat przypominający zasady obowiązujące wszystkich świetliczaków. Został on przygotowany w taki sposób, by był zrozumiały dla młodszych dzieci. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w zajęciach, co więcej –wykazały chęć stworzenia kilku dodatkowych zasad , które po omówieniu i zatwierdzeniu przez nauczyciela zostały dopisane. Uczniowie maczając swój paluszek w farbie i odbijając go pod zasadami zobowiązali się do ich przestrzegania.
Dzień kropki w bibliotece.
Radosne kropki i kropeczki opanowały dziś bibliotekę! Podczas wszystkich przerw czytaliśmy zabawną książeczkę „Filip mysz opowiada: zagadkowe plamki”, oglądaliśmy kropki, plamy i inne bazgroły, z których powstają arcydzieła w książkach „Będę artystą” i „Jestem artystą”, a także bawiliśmy się dotykaniem kropek w książce Henre’ Tulleta „Naciśnij mnie”. Każdy uczeń wypożyczający książkę otrzymywał wielką czerwoną kropkę, którą dumnie nosił przypiętą do bluzki. Najwytrwalsi rysowali obrazki z serii „Połącz kropki” i podziwiali wykonane dzieła. Największe jednak emocje wywołało wspólne tworzenie prac plastycznych „Jesień malowana kropkami”. Nawet słońce wyjrzało zza chmur, bo słońce to przecież też wielka, żółta kropka …Piękne prace uczniów zostaną zaprezentowane na wystawie w bibliotece. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.
7
Zaproszenie do udziału w programie
„Szkoła dla rodziców i wychowawców – jak rozmawiać z nastolatkiem”
Adresat programu: rodzice, wychowawcy dzieci w wieku 12-15 lat
Tematyka spotkań obejmuje następujące zagadnienia:
- Cele i potrzeby rozwojowe nastolatków z perspektywy neurobiologicznej.
- Trening w stawianiu i egzekwowaniu granic.
- Rozumienie uczuć i zachowań nastolatków oraz własnych emocji i reakcji w relacjach z dorastającym dzieckiem.
- Trening wyrażania uczuć i konstruktywnego reagowania na zachowania nastolatków.
- Stosowanie konsekwencji w przypadkach przekraczania lub łamania norm.
- Rozwiązywanie problemów i sytuacji trudnych.
- Komunikowanie sprzyjające współpracy i współodpowiedzialności.
- Rozpoznawanie sygnałów ostrzegających o zagrożeniach i konstruktywne reagowanie na te zagrożenia.
- Rozmowy na trudne tematy.
- Zaburzenia rozwojowe nastolatków – jak wspierać dziecko i siebie.
Przewidywane terminy zajęć:
-
- październik- listopad 2019 r. w godzinach 17.00-19.00
Miejsce realizacji zajęć: Szkoła Podstawowa nr 2 w Strykowie
Zgłoszenia:
- przyjmowane będą do 27 września 2019 r.
- tel. 42 719 07 67; 42 719 81 44
- e-mail: poradniagl@poczta.onet.pl; sp2strykow@vp.pl
Narodowe Czytanie.
Jak co roku biblioteka szkolna udostępniła już wszystkim dzieciom podręczniki i ćwiczenia i od środy 4 września można wypożyczać lektury i nowości książkowe.
6 września nie mogło nas zabraknąć w Gminnej Bibliotece Publicznej na ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku wspólnie czytaliśmy polskie nowele.
Uczniowie naszej szkoły w składzie: Maja Drożdżyk i Natalia Mirys z kl.7 oraz Magdalena Patora, Oliwia Jarosz, Gabriela Wasielewska, Mikołaj Kielak i Andrzej Strasik z kl.8 przybliżyli nam treść noweli „Rozdziobią nas kruki wrony” autorstwa St. Żeromskiego.
Pani Aneta Jędrzejczak – Sekretarz Gminy Stryków i Pani Anna Sasin – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu przeczytały utwór „Dym” Marii Konopnickiej, a nasze koleżanki ze SP nr 1 - „Sachem” Henryka Sienkiewicza. Akcję narodowego Czytania uświetnił występ aktorów z Fundacji From.Art, którzy zaprezentowali treść „Katarynki” Bolesława Prusa.
Wszyscy uczestnicy Narodowego Czytania otrzymali nowele z okolicznościowym stemplem.
Mimo trudnej tematyki poruszanej w nowelach, zawsze warto czytać, bo pamiętajcie: „Kto czyta, żyje podwójnie”.
5
Witaj szkoło!
2 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły uroczyście rozpoczęli rok szkolny 2019/2020.
Szczęśliwej drogi, już czas... mapę życia w sercu masz...
–tymi słowami pragniemy pożegnać swoich wychowanków –uczniów klasy III gimnazjum i klasy VIII szkoły podstawowej.
Przez trzy lata nauki w gimnazjum i kilku w szkole podstawowej przeżywaliście radość sukcesów i gorycz porażek, poznawaliście i próbowaliście zrozumieć otaczający Was, czasem bliski, a czasem zupełnie odległy Wam świat. Były dni stresu przed klasówką i relaksu na wycieczkach; dni wysiłku na zawodach oraz satysfakcji z porządnie wykonywanych zadań. Życzymy Wam, aby zawsze wszystkie drzwi były dla Was otwarte. Życzymy dostania się do wybranych, wymarzonych szkół ponadpodstawowych oraz sukcesów w życiu.
Wychowawcy
Dzień zakończenia roku szkolnego jest dla uczniów dniem szczególnym i bardzo radosnym. Jest to bowiem nie tylko dzień podsumowania dziesięciu miesięcy nauki i rozdania świadectw, ale przede wszystkim początek wakacji oraz długo wyczekiwanego odpoczynku i relaksu.
Dziś odświętnie ubrani uczniowie, towarzyszący im rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele i wychowawcy, a także przybyli goście –świętowali wspólnie zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor szkoły Eugeniusz Jacel ogłosił „Złotą Dziesiątkę”, czyli uczniów, którzy dzięki wytężonej całorocznej pracy uzyskali najwyższe wyniki nauczania i zachowania. Burmistrz Strykowa – P. Witold Kosmowski wręczył uczennicom „Nagrodę Burmistrza”. Nie zabrakło też nagrody za najlepiej zdane egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty. Wychowawcy wraz z dyrektorem szkoły wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem, podziękowali też rodzicom/opiekunom za wzorowe wychowanie dzieci i zaangażowanie w „życie szkoły”.
Następnie uczniowie kończący szkołę podziękowali dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom, swoim rodzicom, pracownikom obsługi i administracji oraz kolegom i koleżankom za wspieranie w rozwoju, za każdy pierwszy krok- wprowadzający w krąg nowych, nieznanych spraw, za uśmiech, serce i okazaną cierpliwość. Zaprosili zebranych na przygotowany przez siebie program artystyczny, a na koniec odśpiewali pożegnalną piosenkę, podczas wykonania której nie zabrakło łez wzruszenia.
Poniżej prezentujemy autorski wiersz „Podziękowanie” napisany i zaprezentowany przez Annę Zaczyńską specjalnie na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019:
Szanowni Państwo, słuchacze mili
Pozwólcie proszę, że w tejże chwili
Podziękowania złożyć chcę
W imieniu klas: 8, 3a, 3c i 3b
My dobrze wiemy, że łatwo nie było
Tak wiedzę przekazać by wszystkich olśniło.
Jedni chwytali wiedzę po chwili,
Inni ciut bardziej oporni byli.
I zachowanie nasze kochani
Czasami było całkiem do bani.
Ukłony dzisiaj więc kierujemy
W dobrej pamięci pozostać chcemy.
Panie, Panowie nauczyciele
Wam zawdzięczamy bardzo wiele.
Na podbój świata dzisiaj ruszamy,
Świadectwa w rękach trzymamy.
44
Zakończenie roku szkolnego w klasach 0-3.
Minął kolejny pracowity i szczególnie trudny rok szkolny 2018/2019 i nadszedł czas na zasłużony wakacyjny odpoczynek zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. W upalny dzień 19 czerwca odbyło się w grupie wiekowej 0 – III uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość zaszczycił swoja obecnością Burmistrz Miasta Strykowa pan Witold Kosmowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Aleksandra Szymajda - Mikuła. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły pan Eugeniusz Jacel, który przedstawił zaproszonych gości, a następnie podsumował miniony rok i przedstawił osiągnięcia uczniów w różnych konkursach. Mamy bardzo utalentowanych uczniów. Gratulujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom!!!
Następnie wychowawcy klas wraz z dyrektorem szkoły wręczali nagrody książkowe uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, a ich rodzicom dyplomy gratulacyjne. Wśród nagrodzonych byli także uczniowie mający 100% frekwencję.
Pan dyrektor podziękował rodzicom za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły wręczając dyplomy szczególnie wyróżniającym się. Za całoroczny trud w imieniu rodziców podziękowała przedstawicielka rady Rodziców. Na tym zakończono część oficjalną i zaproszono dzieci wraz z rodzicami do klas na spotkanie z wychowawcami.
Był to poranek pełen wrażeń i emocji. Wszystkim dzieciom gratulujemy promocji do następnej klasy, życzymy dalszych sukcesów i udanych wakacji.
38
To już ostatnie takie spotkanie…
19 czerwca br. młodzież z klasy III a gimnazjum podsumowała wspólnie spędzone trzy szkolne lata. Pożegnaliśmy się ze sobą i wychowawcą podczas wspólnego ogniska oraz dyskoteki na świeżym powietrzu, które odbyły się w cudownym miejscu, jakim jest pasieka w Lipce.
Organizatorami tego wspaniałego spotkania byli nasi kochani i niezawodni Rodzice, za co z całego serca Im dziękujemy!
Za chwilę staniemy się absolwentami naszej szkoły, zanim jednak wyruszymy na podbój świata chcemy podziękować naszym rodzicom i nauczycielom za wsparcie oraz wszelkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację. Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych. Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz oraz składamy najserdeczniejsze życzenia!
Uczniowie klasy III a
15
BEZPIECZNYM SPORTOWYM KROKIEM ROZPĘDZAMY SIĘ W STRONĘ WAKACJI
W dniu 18 czerwca Samorząd Uczniowski przygotował sportowe zajęcia integracyjne. Z okazji tzw. Dnia Sportu, klasy starsze, czyli VII, VIII i III gimnazjum rozegrały Turniej w piłkę nożną, a młodsze rywalizowały w Wyścigach rzędów. Piłka nożna jak zawsze wzbudzała wiele emocji, ale podobnie było podczas innych konkurencji . Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności w rzucie woreczkiem do celu, slalomie z piłką, wyścigu z piłką na rakiecie, zbieraniu piłek na czas oraz na torze przeszkód i rzucie do kosza. W czasie rozgrywek poświęcono też uwagę na sprawy związane z bezpieczeństwem i udzielaniem pierwszej pomocy. Zarówno kibice jak i zawodnicy świetnie się bawili i na pewno docenią taką formę spędzania czasu wolnego w wakacje. Zwycięzcami Turnieju w piłkę nożną została klasa IIIc gim, a Wyścigi rzędów wygrała klasa VI. Gratulujemy!
38
KONIEC ROKU CZASEM PODSUMOWAŃ I PODZIĘKOWAŃ.
W przeddzień zakończenia roku spotkaliśmy się na apelu podsumowującym aktywność uczniów w minionym roku szkolnym. Rozdano wiele podziękowań za udział w akcjach charytatywnych i wolontariackich, wyróżniono działaczy biblioteki szkolnej oraz uczestników wielu konkursów szkolnych i pozaszkolnych. Nagrodzonych można podziwiać w galerii zdjęć. Apel był również okazją do przypomnienia wszystkim podstawowych zasad związanych z bezpieczeństwem.
27
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie