W piątek w naszej szkole zaczerwieniło się od Mikołajowych czapek. Zobaczcie sami!!! Tym sposobem uczniowie postanowili uczcić ten wyjątkowy dzień - imieniny Świętego Mikołaja. On
z kolei widząc to odwiedził nas i w podziękowaniu za miły gest poczęstował wszystkich słodkim batonikiem. Mikołaj jak to Mikołaj pamiętał o wszystkich: uczniach, nauczycielach oraz wszystkich pracownikach szkoły. Atmosfera była świetna. Wszyscy byli dla siebie mili i życzliwi. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego powstało także drzewo życzliwości – każdy uczeń napisał na listku miłe słowo dla drugiej osoby. Dziękujemy Wam za wspólną zabawę.
Mikołajki.
- 13
Warsztaty czytelnicze w bibliotece publicznej w Strykowie.
We wtorek 3 grudnia klasy II b i II a odwiedziły bibliotekę publiczną w Strykowie. Najpierw uczniowie zostali zaproszeni do zwiedzenia biblioteki. Panie bibliotekarki pokazały jej zasoby zwracając szczególną uwagę na księgozbiór przeznaczony dla dzieci. Przekazały również informacje dotyczące regulaminu biblioteki, możliwości założenia karty bibliotecznej oraz procedury wypożyczania i zwrotu książek.
Potem uczniowie uczestniczyli w spotkaniu warsztatowym prowadzonym przez przedstawicielki Fundacji- ależ Gustawie!. Panie, z zawodu aktorki teatru lalek, w atrakcyjny sposób zachęcały dzieci do czytelnictwa. Przedstawiły bogatą ofertę książek przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. Były wśród nich książeczki nietypowe: „gadające”, „pachnące”, o dziwnych kształtach, z ruchomymi obrazkami. Uczniowie z zainteresowaniem przeglądali prezentowane książeczki i wymieniali się opiniami na ich temat. Była to dla nich świetna zabawa o walorach edukacyjnych.
12
Dzień Pluszowego Misia.
W środę 27 listopada dzieci z klasy I b w obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy uczeń przyniósł do szkoły swojego ukochanego pluszaka. Uczniowie przypomnieli sobie słynne misie - bohaterów bajek m.in. Kubusia Puchatka, Misia Coralgola, Misia Uszatka, Misia Paddingtona. Tego dnia czekało na dzieci wiele atrakcji: zabawy ruchowe, tańce z przytulankami oraz zabawy plastyczne. A najlepsze było to, że misiowym przytulaniom nie było końca... Szkoda, że Dzień Pluszowego Misia jest tylko raz w roku.
1
Klasy pierwsze w Gminnej Bibliotece Publicznej.
Dnia 3 grudnia uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami udali się do Domu Kultury w Strykowie na spotkanie promujące czytelnictwo. Na miejscu ciepło przywitały nas Panie biblliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie oraz pisarka p. Ewa Gałat z Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki - ależ Gustawie która jest również aktorką Teatru Lalek Arlekin w Łódzi. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, żeby móc wypożyczać książki z biblioteki oraz w jaki sposób powstają książki, które widzimy na półkach w księgarni, w sklepie czy w bibliotece. Okazało się, pierwszym oraz najważniejszym etapem jest sam pomysł, a od napisania do wydania książki mija zwykle rok. Na zakończenie uczniowie uważnie słuchali jednego z opowiadań "Pastelkowych bajeczek", którego autorką jest pani Ewa, choć jak mówi ona tylko spisała opowieści, które szeptał jej do ucha Pastelek - miły, błękitny pluszak, wielbiciel pączków i spania... Spotkanie było bardzo ciekawe, a Pastelek niezwykle miły i zabawny.
6
Barbórka.
Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. 4 grudnia uczniowie klasy III B postanowili uczcić ten dzień w trakcie swoich zajęć. Zapoznali się z legendą o św. Barbarze a także obejrzeli prezentację multimedialną na temat codziennej, niebezpiecznej pracy górnika. Na koniec zajęć wykonali górniczą czapkę jako stały element galowego munduru zaopatrzoną w pióropusz i godło górnicze. Pojęcia tj. perlik czy żelazko znajdujące się na czapce górnika nie pozostaną już uczniom nieznane.
Magia teatru operowego.
W dniu 18 listopada uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią Karoliną Figura- Stajuda i panią bibliotekarką Katarzyną Pilarczyk udali się z wizytą do Teatru Wielkiego w Łodzi. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach multidyscyplinarnych nawiązujących do codziennych zajęć wykonywanych przez pracowników teatru operowego. Warsztaty obejmowały zajęcia: wokalno-aktorskie, taneczne, muzyczne oraz plastyczne. Podczas jednej wizyty w Teatrze uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi ćwiczeniami i wyzwaniami. Poznali rodzaje i rozmieszczenie instrumentów grających w orkiestrze, funkcje muzyków wchodzących w jej skład. Spróbowali swoich sił wcielając się w rolę dyrygenta. Uczestniczyli w zajęciach projekcji stroju dla wybranej postaci z bajki, doskonalili wokal wykonując fragmenty z arii operowej "Barona cygańskiego", dowiedzieli się jakie są rodzaje głosów. W przepięknej sali baletowej oglądali i przymierzali elementy stroju baletnicy, ćwiczyli pozycje baletowe oraz krok podstawowy poloneza.
Program warsztatów artystycznych realizowanych przez Teatr Wielki przybliżył i odkrył przed nami tajemniczy i barwny świat magii teatru operowego. Uczniowie dowiedzieli się, że teatr tworzą nie tylko aktorzy widoczni na scenie ale wiele innych bardzo ważnych osób.
70
ANDRZEJKI KLASOWE
W dniu 29 listopada klasa III c i III b przeniosła się w magiczny świat wróżb i magii. Andrzejkowe wróżby zorganizowane przez panią Monikę Ciołek i panią Annę Kozioł oraz panią Patrycję Buczyńską- Wiśnik przyniosły uczniom dużo radości i świetnej zabawy. Dzieci na początku poznały historię obchodzonego zwyczaju, a przygotowane wróżby, według wierzeń mające magiczną moc pozwoliły, choć trochę zerknąć w przyszłość. Zabawa rozpoczęła się od tradycyjnej wróżby z przekłuwaniem serc z imionami przyszłych partnerów życiowych. Ekscytującą, wróżbą dla dzieci był „wyścig butów”. Każdy, z uczestników chciał pierwszy przekroczyć próg, aby spełniło się jego największe marzenie. „Łapanie szczęścia”, okazało się doskonałym sprawdzianem szybkości i zwinności. Zabawa polegała na łapaniu za ogonki i zrywaniu ich towarzyszom. Osobę z największą ilością ogonków czekało ogromne szczęście, w nadchodzącym roku. Natomiast, ukryte przepowiednie na „drzewku szczęścia”, kartach oraz magicznych kubeczkach pozwoliły dzieciom poznać tajemnice tego, co może im przynieść przyszłość. Losowanie przedmiotów przepowiadających kim uczniowie zostaną w przyszłości wywołało dużo uśmiechu i zdziwienia wśród uczestników. Na koniec, wspólnej zabawy dzieci odkrywały w chińskich ciasteczkach z wróżbą, co przyniesie im los w najbliższej przyszłości. Wszyscy bawili się wspaniale. Jednakże, wróżby należy traktować z przymrużeniem oka, bo to od nas zależy nasza przyszłość ;)
34
Podróżujemy po kontynentach.
Uczniowie klasy IIIB wraz z wychowawczynią Patrycją Buczyńską-Wiśnik w trakcie zajęć kreatywnych realizują innowację pedagogiczną pt.„Podróże małe i duże” w ramach której poznają państwa poszczególnych kontynentów. Tym razem zgłębiali kontynent azjatycki- nieco dłużej zatrzymali się w kraju kwitnącej wiśni Japonii a także w Chinach. Oglądali zdjęcia a także filmy przedstawiające najciekawsze miejsca. Poznali tajniki parzenia herbaty, tradycyjne potrawy chińskie, muzykę azjatycką a także charakterystyczne symbole tych państw. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w trakcie wszystkich zajęć, podczas których mogli bezpośrednio zetknąć się z kulturą dalekiego wschodu. Wykonali lalki- Japonki, chińskie kapelusze, filiżanki do herbaty oraz lampiony. Teraz pora na kolejny kontynent.
„Bodaj się to spełniło, co się w tę noc każdemu przyśniło!”
Angela, Marika i Irmina – trzy wróżki z dalekiej Fantaslandii zawitały w przede dniu Andrzejek do naszej biblioteki. Opanowały czytelnię i część szkolnego korytarza wróżąc, przepowiadając przyszłość i udzielając cennych wskazówek. W blasku świec i lampionów wróżki (a, tak naprawdę Julia, Maja i Daria z klasy 7a) odczytywały z kart, kości do gry, zapisanych serc, liczb i liter nasze przeznaczenie. Cóż wywróżyły nam wróżki? Otóż okazało się, że ktoś z nas zje kolację z Adamem Małyszem; inny zaśpiewa w „Szansie na sukces”, a jeszcze inny zostanie … dyrektorem naszej szkoły! Ponieważ wróżby spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i radością, wróżki obiecały odwiedzić nas za rok. Czekamy ….
17
Spotkanie uczniów klas drugich z policjantem.
Dnia 27 listopada uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, pracującym na co dzień w Komendzie Powiatowej, w Zgierzu.
W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się o strukturze organizacyjnej Policji, poznali przykładowe wydziały i ich specyfikację, np. Wydział Prewencji, Wydział Ruchu Drogowego. Mieli niecodzienną okazję zwiedzić wnętrze radiowozu policyjnego, uruchomić sygnał dźwiękowy oraz przymierzyć niektóre elementy munduru policyjnego. Spotkanie wniosło wiele radości, uczniowie z zaciekawieniem i entuzjazmem odkrywali tajniki radiowozu policyjnego. No cóż... niejeden chłopiec marzy, żeby zostać policjantem...
33
Uczniowie II b odkrywają tajemnice Ziemi.
Klasa II b podczas zajęć rozwijających kreatywność zgłębiała tajemnice kosmosu. Teraz przyszła pora zejść na Ziemię, która również zaskakuje wieloma ciekawymi zjawiskami. Odkrywanie i poznawanie tych tajemnic było dla uczniów fascynującą przygodą.
Zgodnie z maksymą Konfucjusza:
„Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”
dzieci uczyły się głównie prowadząc obserwacje, wykonując doświadczenia i eksperymenty.
Podczas realizacji tematu: Jakie skarby kryje Ziemia?- uczniowie pracując w zespołach szukali informacji na temat bogactw naturalnych Ziemi. Wspólnie tworzyli plakaty obrazujące wykorzystanie przez człowieka skarbów Ziemi takich jak: węgiel, ropa, sól, piasek, woda, skały i kamienie szlachetne. Malunki na kamieniach, które wykonywali w ramach aktywności plastycznej, wykazały pomysłowość i inwencję twórczą małych artystów.
Zajęcia na temat: Ruch powietrza. Zabawy z wiatrem.- były okazją do wykonania latawców i prób chwytania wiatru podczas ich puszczania na boisku szkolnym.
Lekcja o budowie i erupcji wulkanów stała się pretekstem do wykonania „wybuchowych” eksperymentów z colą.
Poznawanie właściwości magnesu wiązało się z wykonaniem wielu doświadczeń i kreatywnych zabaw, np. próby wyławiania z wody zatopionych metalowych przedmiotów bez zamoczenia rąk czy przeprowadzenie spinaczy biurowych przez wytyczone wcześniej labirynty. Przy okazji uczniowie zdobyli wiedzę na temat działania igły magnetycznej w kompasie.
Przed dziećmi jeszcze wiele fascynujących zajęć badawczych i odkryć. Relacjami z nich i materiałem zdjęciowym będziemy się dzielić za pośrednictwem naszej strony internetowej.
58
Andrzejki.
W piątek 29 listopada 2019r. Samorząd Uczniowski zorganizował Andrzejki. Reprezentacje każdej z klas przygotowały ciekawe i różnorodne wróżby andrzejkowe. W holu szkoły zorganizowano magiczny kącik, gdzie każdy zainteresowany miał możliwość poznać swoją przyszłość. Wróżono z kart, z dłoni, na podstawie numeru z dziennika, losowano „jajeczka z wróżbą”, magiczne kubeczki, przekuwano także serca z imionami przyszłych partnerów życiowych. Do wróżb wykorzystano również nowoczesne narzędzia takie jak telefony komórkowe:) Zabawa przyciągnęła tłumy, zarówno uczniów jak i nauczycieli. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić;) Jednak tak naprawdę wszystko zależy od nas samych – PAMIĘTAJCIE!!!Andrzejki.
6
Dzień Kredki i Dzień Pluszowego Misia w Świetlicy.
22 listopada obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Dzień Kredki. Jak się domyślacie nudy nie było. Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Dlatego też w tym dniu kredka znajdowała się w centrum naszych działań. Na początku wysłuchana została piosenka pt.: „Kolorowe kredki”, a następnie wspólnie zastanawialiśmy się: „co by było, gdyby nie było kolorów”. Ponadto dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami kredek: ołówkowe, świecowe i pastelowe. Co więcej- każde dziecko miało pokolorować rysunek przedstawiający kredki według własnego pomysłu, który miał odzwierciedlać to jaką kredką chciałabym/ chciałbym być.
Zaś 25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Tego dnia każde dziecko mogło przyjść do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Dzieci uczęszczające na świetlicę zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe z misiami, pląsy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, wykonały pracę plastyczno – techniczną, którą była misiowa opaska na głowę.
13
Światowego Dnia Pluszowego Misia.
W dniu 25.11.2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego A i B uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło na zajęcia ze swoim pluszowym przyjacielem - Misiem i dołączyło do zabawy w misiowej krainie. Tego dnia czekało na dzieci wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne oraz na śniadanie było to co misie lubią najbardziej, czyli kanapki z miodem. Na zakończenie tego magicznego dnia każde dziecko otrzymało misiowy medal.
To był niezwykły dzień pełen wrażeń.
10
Coraz bliżej święta…
Jednymi z najpiękniejszych i najpopularniejszych ozdób świątecznych od wielu pokoleń są kolorowe, pięknie zdobione bombki choinkowe. Jak wygląda proces ich wytwarzania mogli przekonać się uczniowie klasy IIIa i IIIc podczas wycieczki do fabryki bombek „Szkło – Dekor w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 14 listopada 2019 r. Pod opieką przewodnika dzieci zwiedziły zakład i poznały etapy powstawania bombek o różnej wielkości i w przeróżnych kształtach. Przekonały się, że proces produkcji szklanych ozdób choinkowych jest bardzo ciekawy, wieloetapowy, pracochłonny i wymaga ogromnej fachowości. W dziale „dmuchalnia” zobaczyły jak z podgrzewanych szklanych rur wydmuchiwane są kule, a w specjalnych formach powstają ozdoby o innych kształtach. W „srebrzalni” w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się kule od środka. Następny etap to „lakiernia”, gdzie bombki nabierają różnorakich kolorów. Potem udaliśmy się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tam zobaczyliśmy jak powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości. Atrakcją wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało własnoręcznie ozdobione podczas warsztatów bombki. Wszyscy mogli też obejrzeć w zakładowym sklepie aktualne trendy, które będą dominować w okresie świątecznym, oraz zakupić wybrane produkty. Wizyta w fabryce bombek niewątpliwie wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem dzieci zawieszą na choinkach własnoręcznie ozdobione bombki. To była naprawdę udana wycieczka!
29
Ślubowanie klas pierwszych.
13 listopada to dla nas szczęśliwa data! W tym szczególnym dniu, dzieci z klas pierwszych zostały oficjalnie pasowane na uczniów szkoły. Zgromadzeni w sali gimnastycznej rodzice, dyrekcja szkoły, uczniowie klas drugich towarzyszyli pierwszakom w tej podniosłej chwili. Uczniowie klas Ia, Ib i Ic wraz z wychowawczyniami przygotowali program artystyczny. Było śpiewająco i pouczająco. Dzieci udowodniły, że wiele już potrafią i zasługują na przyjęcie do grona społeczności szkolnej. Uroczyste ślubowanie odbyło się na sztandar szkoły. Pan Dyrektor olbrzymią kredką dokonał symbolicznego pasowania, wychowawczynie wręczyły dyplomy z gratulacjami. Uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami od kolegów z klas drugich z życzeniami samych sukcesów i wielu powodów do radości i zadowolenia.
Wszystkim pierwszakom gratulujemy i życzymy powodzenia!
35
Wyobraźnia czarodziejka – czyli neurodydaktyka w praktyce.
Wyobraźnia to nie tylko bujanie w obłokach i zmyślone historyjki. Wyobraźnia powoduje, że stajemy się otwarci na innych, na tworzenie nowych rzeczy, na kreatywne działanie. Myśląc krytycznie dostrzegamy różnorodność rozwiązań.
Albert Einstain mawiał: „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”.
Dzieci cechuje naturalna chęć do tworzenia i eksperymentowania, dlatego, (by wspierać dziecięcą wyobraźnię) podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy VI a w twórczy sposób wykorzystywali znajomość lektury. Podążając śladem bohaterów powieści Rafała Kosika „Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” -wymyślili, zaprojektowali i opatentowali (podobnie jak bohaterowie książki) własne „magiczne” wynalazki.
Bohaterowie powieści tworzyli głównie przedmioty zdalnie sterowane, skomputeryzowane, elektroniczne. „A czy można stworzyć ciekawy wynalazek korzystając z prostych materiałów, ucząc i bawiąc się przy tym jednocześnie?”
Uczniowie klasy VI a –podjęli się trudu tego zadania na lekcji języka polskiego.
Podzieleni na grupy –najpierw musieli omówić pomysły, zaplanować pracę, wykonać projekt i rysunek swojego wynalazku, a następnie wypełnić kartę zgłoszeniową do Biura Patentowego Felixa, Neta i Niki. Kolejnym etapem pracy była realizacja projektu-czyli wykonanie wynalazku oraz jego omówienie. Dzielili się z innymi uczniami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi wrażeń dotyczących pracy nad wynalazkiem: trudności na jakie napotkali w czasie pracy oraz emocji jakie towarzyszyły im po osiągnięciu celu. Uczniowie w czterech grupach stworzyli cztery wspaniałe, mniej lub bardziej użyteczne wynalazki: Dispenser/Podajnik, Automat do podwajania pieniędzy, Dmuchacz balonów na powietrze, Balon transportujący duże obiekty. Każda grupa zaprezentowała swój wynalazek.
W tym twórczym zadaniu należało wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Uczyło ono współpracy w grupie i odpowiedzialności za realizację danego elementu. Każdy z członków zespołu miał swoje zadanie, żadnego elementu nie mogło zabraknąć, bo inaczej realizacja celu byłaby utrudniona, a może nawet niemożliwa. Członkowie grup wspierali się, wymieniali spostrzeżeniami, omawiali trudności, tworzyli, by wreszcie poczuć radość z osiągnięcia celu. Odczuwanie entuzjazmu i zachwytu jest kluczowe w procesie efektywnego uczenia się i zapamiętywania. Uczniowie wierzą, że twórcze zadanie pozwoli im lepiej zapamiętać treść lektury obowiązkowej.
3
Jakie wartości najbardziej cenią Europejczycy?
Uczniowie klasy IIIa, IIIb i IIIc wraz z nauczycielkami - Renatą Jagodzińską, Patrycją Buczyńską – Wiśnik, Anną Kozioł i Moniką Ciołek wybrali się na spektakl teatralny pt.: „Różnorodność kultur Europy”. Był to interaktywny spektakl, podczas którego dzieci poznały historię 9-letniego Kuby, który przypadkowo uwolnił złego ducha skrzyni (żywiącego się strachem, bólem, łzami i nienawiścią) i wraz z głównym bohaterem wyruszyły w podróż celem odnalezienia największych wartości w różnych krajach Unii Europejskiej. W trakcie podróży odwiedziliśmy Niemcy, Francję, Hiszpanię, Anglię i Włochy. Dzieci wypowiadały magiczne zaklęcia w różnych językach, aby przenosić się do niektórych krajów europejskich i poszukiwać tam największego skarbu świata, dzięki któremu udałoby się powstrzymać demona. Zły duch skrzyni tracił moc, kiedy dzieci dowiadywały się jak ważna jest przyjaźń, miłość, odwaga i humor. A największym skarbem świata okazały się dzieci, bo to od nich zależy przyszłość.
3
„Śniadanie Daje Moc”
Przekonali się o tym uczniowie oddziałów OA, OB oraz klasy IIA, IIB, IIIA i IIIB, którzy także w tym roku postanowili dołączyć do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc” i przygotowali śniadanie z wielorakich, zdrowych produktów spożywczych, nie zapominając o warzywach i owocach. Dzieci z zaangażowaniem obierały i kroiły produkty. Z pasją i pomysłem ozdabiały kanapki i tworzyły swoje ulubione zestawy śniadaniowe. Wspólne przygotowanie sprawiło wiele radości wszystkim uczestnikom porannej biesiady.
92
101 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
W dniu 08.11.2019r. w naszej szkole obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę . Z tej okazji najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego 0a i 0b przygotowali wzruszającą i pełną zrozumienia akademię w której pokazali jak ważna jest dla nich pamięć o bohaterach. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ dzieci, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszej szkole i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.
12
Archiwum Aktualności